У горах вже добряче насипало сніжку і багато туристів вирушають досліджувати зимові Карпати. Хтось вперше відважується на зимову мандрівку, хтось – іде в компанії з друзями, але не дуже знає що до чого, а хтось навпаки – вже був з друзями і хоче тепер випробувати свою самостійність.

Зимове спорядження: з чого почати?

На сторінках GorganyPro ми вже неодноразово говорили про різні аспекти зимових походів – наприклад, як технології, можуть допомогти нам почуватися тепло, про те, як ночувати в наметі взимку, про список необхідного спорядження для зимової мандрівки, про лайфхаки для теплого сну і, навіть, про ідеї зустрічі Нового року в Карпатах. І якщо Ви наш уважний і постійний читач, то на основі цих публікацій уже мало б скластись загальне враження про те, що таке зимовий похід і який абсолютний мінімум зі спорядження варто мати.

Загалом для зимового походу (за умови, що у Вас уже є все необхідне “літнє” спорядження і досвід мандрівок в теплий сезон) вам потрібен тепліший одяг, міцніше взуття, тепліший спальник і килимок. Цього буде достатньо, щоб вижити, за умови грамотного планування маршруту: адекватного розподілу сил та часу, уникання стрімких схилів, непогоди, вибору маршруту з готовими прихистками – колибами чи туристичними притулками.

Проте зимові гори часто можуть виявитись непередбачуваними. І в такому випадку базового набору речей вже часто виявляється недостатньо. Не останню роль в спричиненні небезпечних ситуацій грає недосвідченість і легковажність мандрівників. Саме тому, Gorgany провели ряд зустрічей в різних містах присвячених питанню безпеки в горах. Особисто від себе раджу записатися та відвідати альпсемінар, де вам докладно розкажуть теорію, а потім покажуть і допоможуть на практиці відпрацювати техніку правильного пересування засніженим схилом, страховки, руху у зв’язках, та використання льодоруба. Окремо проводяться навчання із лавинної безпеки, на яких показують, як користуватись біперами, як шукати людину, яку накрило лавиною, і що робити, щоб в лавину не потрапити.

Професійно, якісно і з хорошим сервісом таке навчання можуть провести в кемпі Білий Слон хлопці з команди Ture.

Хоч серед досвідчених туристів старого зразка часто побутує думка, що для Карпат це все не актуально, але особистий досвід і статистика останніх років вказує на протилежне. Саме тому ми поговоримо про те, що таке снігоступи, кішки, льодоруби і для чого нам лавинна лопата. Яке воно буває і для чого воно саме Вам в зимових Карпатах.

Тематичні статті:

Зимове спорядження: снігоступи

Зимове спорядження: лавинна лопата

Зимове спорядження: кішки та льодоруби

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *