Як ми вже неодноразово наголошували – наявність колиб не звільняє вас від необхідності мати з собою намет. Колиба може бути зайнята, ви можете не встигнути до неї до настання темряви, втратите орієнтири і заблукаєте, можуть трапитись інші непередбачувані обставини – і вам доведеться ночувати в снігу. 

Зимове спорядження: лавинна лопата

 

Аутдорний словник

І хоч сам по собі намет не гріє, проте саме правильно встановлений намет дозволить вам не замерзнути. Про особливості зимової ночівлі у наметі можна прочитати в статті, яку ми публікували раніше. Але для того щоб встановити намет швидко, легко і ефективно, вам потрібна буде лопата.

Спеціальна лавинна лопата легка, компактна може складатися, зручної конструкції. Зазвичай окрім основного призначення – копати – може бути використаною і в інших випадках. Наприклад, як одна з точок фіксації намету, або точка страховки на схилі. Чудово, якщо у вас буде також лавинний щуп і біпери. Зараз таке спорядження вже зазвичай мають любителі фрірайду і скітуру, для піших туристів це дуже бажаний, але не обов’язковий атрибут, за умов, дотримання правил техніки безпеки.

На крайній випадок – за допомогою лопати за умов екстреної ситуації – ви зможете викопати нору в товстому шарі снігу, в якій можна перечекати негоду, чи в крайньому випадку – переночувати.

Ще один приємний бонус, якщо ви точно знаєте, де є джерело води – воно зазвичай не замерзає взимку. Його можна відкопати, збити лід лопатою і отримати питну воду в рідкому стані – це значно зменшить час приготування чаю чи їжі, оскільки вода в джерелі має стабільну температуру протягом року і це близько п’яти градусів за цельсієм (на відміну від снігу і льоду, температура яких, разом з середовищем може опускатись до -25°C). Окрім часу, ви зекономите також і паливо.

Тематичні статті:

Зимове спорядження: з чого почати?

Зимове спорядження: снігоступи

Зимове спорядження: кішки та льодоруби

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *