Рейнкавер

Рюкзак — невід’ємний атрибут незабутніх подорожей. Це міцна і надійна річ для безлічі ваших активностей. Та все ж він потребує неменшого догляду, аніж намет, спальник чи інше спорядження. Відпочиваючи просто неба, ймовірність забруднити чи пошкодити наплічник досить велика.

Як доглядати за рюкзаком для походів?

Тож пропонуємо кілька порад, які допоможуть уберегти ваш рюкзак від пошкоджень та правильно почистити його від бруду у разі потреби.

Під час мандрів

1. Пакуйте наплічник правильно та дотримуйтесь рекомендацій щодо ваги. Зазвичай виробники вказують максимально допустиме навантаження у характеристиках тої чи іншої моделі. Очевидно, що перевантажений наплічник не порветься одразу, але тривале перенесення у ньому ваги понад норму суттєво вплине на міцність швів підвісної системи.

Пакування рюкзака. Як правильно?
Коротка інфографіка правильного пакування рюкзака. Клікніть на зображення, щоб збільшити.

2. Затягуйте зовнішні лямки та кріплення, якщо вони не використовуються під час походу. Адже вільні стропи, що безладно звисають, можуть зачепитися за гілки і пошкодитися. Крім того це впливає на безпеку під час переходів у місцевості зі скелями та вузькими стежками.

3. Гострі предмети (наприклад, сокири або пили) потрібно переносити лише в спеціальних чохлах або добре захистивши їх леза. Те саме стосується гострих елементів посуду, які можуть пошкодити рюкзак зісередини.

4. Підвісна система туристичних рюкзаків розрахована на правильне використання. Не варто нести їх на одному плечі або піднімати увесь рюкзак, тримаючи за клапан чи додаткові стропи, адже для цього є спеціальна ручка. За можливості одягайте важкий рюкзак зі сторонньою допомогою. Також важливо правильно розподілити навантаження між плечовими лямками та поясом.

5. Рейнкавер (чохол або накидка від дощу) захищає не лише від води, але й від бруду. Мандрівники із досвідом рекомендують не лінуватися і одягати накидку на наплічник навіть у суху погоду, особливо під час транспортування. Це збереже чистоту вашого рюкзака! Навіть якщо у вас новенький рейнкавер яскравого кольору — не бійтеся, адже це його пряме призначення. Вже після кількох походів ви побачите, скільки бруду могло би бути на вашому улюбленому рюкзаку.

6. Обережне транспортування — це загалом важлива річ. Особливо під час переїздів громадським транспортом. Намагайтеся слідкувати за місцем перебування вашого рюкзака, щоб його зайвий раз не шарпали за лямки та не жбурляли по багажному відділенні. Не надто приємно на початку мандрівки дістати із багажника автобуса брудний, та мокрий рюкзак із відірваною стропою. А ще гірше, коли на нього потрапить бензин! Траплялися навіть неприємні випадки зникнення туристичних рюкзаків під час переїздів, тож будьте пильними.

Osprey Aura

Чищення рюкзаків

Якщо мандрівка вийшла екстремальною і вам таки не вдалося уберегти рюкзак від болота та іншого бруду, то варто дотримуватися простих правил, щоб безпечно почистити його.

Крок 1

Якщо стегновий пояс і лямки від’єднуються від спинки рюкзака, то зніміть їх із каркасу. Пам’ятайте, що у рюкзаку є приховані знімні елементи, які потрібно чистити і сушити окремо. За можливості витягніть металеві елементи каркасу.

Крок 2

У жодному разі не періть рюкзак у пральній машині, адже це псує його матеріали та структуру. Усі елементи слід очищувати у теплій воді (до 40 градусів) із м’яким милом за допомогою губки або м’якої щітки. Особливо акуратно очищуйте місця швів та блискавок, щоб не пошкодити водозахисну проклейку. Не використовуйте агресивні речовини та порошки.

Догляд за Osprey

Провідні виробники туристичних рюкзаків рекомендують спеціальні засоби для чищення рюкзаків, наприклад Nikwax Tech Wash. Це один із видів очищувачів для високотехнологічних тканин, із яких шиють сучасне туристичне спорядження. Такий засіб не лише добре очищає бруд, але в збільшує повітропроникні властивості тканини, продовжує життя вашого спорядження і покращує його характеристики. А також підтримує водонепроникність тканин.

Крок 3

Рюкзак потрібно добре прополоскати, пересвідчившись, що не має залишків миючих засобів усередині та назовні. Особливу увагу варто звертати на лямки та пояс. Адже саме вони безпосередньо і тривало контактують зі шкірою під час походу, а залишки миючих засобів можуть подразнювати її.

Крок 4

Рюкзак потрібно вивісити на відкритому повітрі, щоб він добре просушився. Подібно до наметів і спальників, рюкзаки слід зберігати у сухому місці без прямих сонячних променів.

І наостанок трішки філософії. Часто досвід каже, – “Щоб спорядження прожило довго, потрібно користуватися ним самому!”. Ми в жодному разі не заперечуємо можливість позичання вашого рюкзака (намету, спальника тощо) друзям, але фактом є те, що берегти своє спорядження у чужих руках нереально. Виходом у таких делікатних ситуаціях може стати доступний прокат спорядження у мережі Gorgany.

за матеріалами ospreyeurope.com

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *