Zamberlan

Багатьом читачам Gorgany Pro бренд Zamberlan добре відомий своїм взуттям для трекінгу та альпінізму. Компанія має давню історію, адже вона займається виготовленням туристичного взуття з 1929 року. При цьому співпрацює бренд з такими іменитими виробниками матеріалів для взуття, як Vibram, Perwanger та Gore-Tex, завдяки технологіям яких сучасне трекінгове взуття й стало таким яким воно є.

Zamberlan: серія Icon

Аутдорні бренди: Zamberlan

За довгі роки роботи компанія зарекомендувала себе як виробник міцного та надійного шкіряного взуття для будь-яких погодних умов. Взуття, що шиється та проходить перевірку на міцність і комфорт, та тестується одразу після виготовлення, на “природньому” тестувальному майданчику – у передгір’ї малих Доломітів.

Не всі знають про те, що Zamberlan виготовляє широку лінійку міського взуття, з використанням тих ж технологій, що й для гірського. Так, на перший погляд, це може здатися дивним, але чи ж не для “кам’яних джунглів” найкраще підійде майже столітній досвід сімейного бренду, в пошитті міцних та надійних, водонепроникних, і при тому, зручних черевиків, що можуть прослужити довгі роки? Саме тут досвід Zamberlan допоміг створити, на мою думку, фактично ідеальне міське взуття, яке, як не дивно, ще 40 років тому вважалося б еталоном черевиків для гір.

Тепер, спробуємо піти у зворотньому порядку, від того, як виготовляється взуття – розкладемо їх на окремі складові й глянемо на них окремо. Адже левову частку якості та комфорту будь-якого взуття складають саме матеріали, з яких воно шиється. Будь-які черевики Zamberlan мають фактично однакові основні елементи – це підошва, основний матеріал черевика (заготовка) та, в залежності від моделі, підкладка з використанням мембрани.

В сучасному світі, в якому синтетичні матеріали зробили справжню революцію, все ще важко знайти повноцінну заміну такому матеріалу для пошиву взуття, як натуральна шкіра. Він зносостійкий, добре приймає форму, при правильній обробці та догляді – добре захищений від намокання, а головне – повітропроникний. Шкіра, при вірному догляді, зберігає свої якості дуже довго – вона не “сідає”, не розтягується, не тріскається і зберігає всі свої властивості протягом всього терміну життя взуття.

Щоб досягти найкращого результату по зносостійкості, компанія Zamberlan співпрацює з не менш відомим брендом, що обробляє шкіру майже 300 років – PerwangerШкіру, виготовлену на їх фабриці використовують як для черевиків, щоб піднятися на Еверест, так і для модних італійських вечірніх туфлів.

Zamberlan

Шкіра Perwanger

Вся шкіра Perwanger виготовляється виключно в Європі, в Італії. Контроль за технологічним процесом обробки шкіри дуже високий. Бренд використовує тільки кращі та сертифіковані речовини для обробки та вичинки шкіри, більшість з яких вони самі й розробили, і, за можливості, досі використовує традиційні вікові методи та рецепти, а методи обробки, які вони ж і винайшли.

Кожен етап вичинки, в тому числі такий важливий як фарбування, супроводжується кваліфікованими фахівцями і здійснюється в повній відповідності з екологічним нормам. Шкіра, яку виробляє Perwanger, володіє чудовими водонепроникними характеристиками, навіть, в найбільш екстремальних умовах, ноги мандрівників можуть залишатися сухими. При цьому ніякі додаткові просочення не потрібні – найкращого водозахисту шкіра досягає саме в процесі обробки ще на заводі.

Також вся шкіра Perwanger перед тим, як покине фабрику, проходить обов’язкове внутрішнє тестування, а кілька разів на рік зразки шкіри віддають на перевірку якості зовнішнім, незалежним тестовим лабораторіям. Для додаткового вологозахисту у черевиках Zamberlan, шкіра обробляється спеціальним засобом – Hydrobloc, що дозволяє максимально довго захищати її від вологи, при цьому залишаючи її дихаючі властивості.

Підошва Vibram

Щодо підошви – тут усе простіше. Якщо ви запитаєте будь-якого мандрівника, яка найкраща підошва для взуття, він, майже напевно, відповість – Vibram. Ця фірма є однією з найбільш впізнаваних у світі outdoor, а підошва, з незмінно жовтим логотипом, стала знаком якості та визнання у всьому світі.

Перша в світі підошва Vibram з’явилася у 1936 році завдяки ентузіасту, що хотів покращити якість зчеплення туристичного взуття в екстремальних умовах. До того,  все туристичне взуття мало багатошарову шкіряну підошву з забитими металевими цвяхами, які виступали у якості з’єднання. Назвати її зручною, гнучкою та водночас чіпкою на будь-якому типі поверхні (траві, мокрому ґрунті, сніжнику чи скелях) було неможливо. І винахідник звернувся до матеріалу, який на той момент існував вже понад 100 років – вулканізована гума. Після багатьох спроб та помилок, та у співпраці з відомим італійським шинним заводом Pirelli Tire Company – з’явилася усім відома нині підошва.

Підошви бренду відрізняються високою стійкістю до стирання, при цьому елементи протектора не обмежують гнучкості підошви. Відсутність виступів всередині підошви Vibram ® дозволяє стопі природно згинатися. Підошва виготовляється з дуже міцної гуми, володіє відмінним зчепленням з поверхнею. Гарантує максимальну підтримку і міцність. В наш час виробник, давно, виготовляє не тільки чіпкі та міцні підошви для туризму чи альпінізму. Їх можна зустріти на взутті будь-якого типу – від сандалів і кросівок, до вечірніх туфлів. Ось і міська серія Zamberlan не стала виключенням.

Тепер, коли стало більш зрозумілим те, з чого виготовляють низ та верх черевика, можна перейти до не менш цікавої частини – їх об’єднання.
Поєднання цих двох частин – високоякісної шкіри Perwanger та підошви Vibram є ще однією особливістю міської лінійки Zamberlan, що перейшла з гірських черевиків у лінійку Icon Norwegian welted.

Zamberlan

Технологія подвійного норвезького шва – Norwegian welted

Зазвичай, у сучасному черевику, верх взуття (заготовку) приклеюють до підошви за допомогою високоміцних клеїв. Чим більш відповідальний та досвідченіший виробник, тим кращий буде застосований клей. Адже, якщо використовувати класичний метод кріплення – прошивку, то ви самостійно створюєте містки (у вигляді отворів), через які волога проникне всередину черевика. Тоді чому ж італійці, з такою кількістю досвіду, досі використовують цей, здавалося б, архаїчний метод кріплення?

А вся суть саме у класичності, перевірений часом. Який б чудовий та технологічний не був би клей, він все одно під дією ультрафіолету з часом руйнуватиметься, сюди ж слід додати дію важких погодних умов, чи просто від циклів намокання-висихання. Це вже не кажучи про шкідливі методи догляду за взуттям, на кшталт, сушки його на батареї, чи біля багаття, що дуже швидко руйнує, навіть, найкращі клеї. І для звичайного взуття проклейка, здавалося б, кращий варіант. І тут в дію вступає той факт, що з серією Icon, Zamberlan бажали досягти такої довговічності, за якої клей точно мав б можливість підвести, а найнадійніша прошивка взуття – ні.

Метод пошиву Norwegian welted – вважається одним з найміцніших, довговічних і вологозахищених методів з’єднання підошви та черевика.
Взуття конструкції Norwegian welted забезпечені рантом – вузькою смужкою шкіри. Одним швом цей рант пришивається до верху і внутрішньої підметки, а іншим – до верху, проміжній підошві (midsole) і зовнішньої підошві (outsole). Таким чином, на взуття Norwegian welted рант з’єднується з верхом взуття двома швами, а не одним, як на простіших моделях взуття.

На відміну від проклейки, таке з’єднання значно міцніше, і має всього один недолік, воно дещо програє у вологозахисті, що нівелюється використанням вологозахищеної шкіри та мембрани. Також, цікавим моментом є те, що в такому взутті можна змінювати підошву, в разі стирання. Що перетворює такі черевики на взуття, що можна носити й десятки років.

Мембрана Gore-Tex

Винайшли мембрану Gore-Tex ще в далекому 1969 році створили і пізніше запатентували американський інженер Уілберт Гор і його син Роберт Гор.

Одним з лідерів виготовлення водонепроникного захисту з мембрани на ринку є фірма Gore-Tex. І саме її компанія Zamberlan й використовує у своєму взутті. Що ж таке ця мембрана Gore-Tex – це мікропориста тканина, з чудовими властивостями водонепроникності. Складається вона з тефлону (політетрафторетилену), більш формально відомого як PTFE. Матеріал створений таким чином, що так звані пори між полімерними нитками досить великі для проходження пару, але малі для крапель дощу або снігу. Тобто, надлишкова волога, може випаровуватися і проходити крізь матеріал, а волога ззовні проникнути не може.

На виробництві Zamberlan, кожен черевик, що виготовлений з використанням мембрани Gore-Tex, тестується на вологонепроникність ще до того, як додати його у заготовку черевика, щоб впевнитись у відповідній заявленій якості.

Огляд моделей серії Zamberlan Icon

Важливо: при підборі взуття Zamberlan варто пам’ятати, що італійський розмір маломірний відносно українського приблизно на 1. Якщо ви маєте 42 розмір варто обирати серед моделей 43тього. Окрім того існують різні колодки на вузькі, широкі та середні ступи, цей момент теж важливо враховувати при виборі взуття.

Tofane

Огляд Tofane

Призначення: ексклюзивні черевики для тривалих мандрівок та міста.

Надзвичайно міцні черевики, які були розроблені з поєднанням традиційних технологій обшивки та інноваційних деталей і сучасних матеріалів. Результатом такого ретро дизайну і сучасного виконання стали одні з найміцніших черевиків лінійки Zamberlan. Підошва Vibram NorTrack, забезпечує комфорт і поглинання удару, хороше зчеплення і довговічність.

Прошиті за спеціалізованою технологією Norwegian Welted для загальної міцності та комфорту. Використання високоякісної шкіри у поєднанні з мембраною Gore-Tex надає відмінні вологозахисні та дихаючі властивості. В разі зносу у такому взутті можна замінити підошву.

Zamberlan TOFANE NW GTX RR
Zamberlan Tofane NW GTX RR

Pejo Lite NW GTX Mns

Призначення: щоденне використання, подорожі містами, прогулянки.

Верх взуття виготовлений із міцної та довговічної шкіри з обробкою Hydrobloc та м’якої тканини навколо щиколотки. Мембрана Gore-Tex забезпечує відмінний захист від вологи та атмосферних опадів. Підошва Vibram Betulla із проміжною підошвою EVA гарантують комфорт та відмінне зчеплення з поверхнею. Модель розроблена для максимальної підтримки ноги на нерівних, слизьких та небезпечних поверхнях. Прошиті за спеціалізованою технологією Norwegian Welted для загальної міцності та комфорту.

Zamberlan
Zamberlan Pejo Lite GTX

Latemar

Призначення: тривалі мандрівки цілий рік та місто.

Ексклюзивні черевики призначені для тривалих мандрівок цілий рік. Виготовлені з крупнозернистої воскованої шкіри та мають простий, але стильний дизайн. Надзвичайно міцні, пошиті з оглядом досвіду бренду та з ретро дизайном, були розроблені з поєднанням традиційних технологій прошивки та інноваційних деталей і сучасних матеріалів. Ексклюзивна підошва Vibram NorTrak для кращого зчеплення, виняткової зносостійкості, з м’якими і зручними подвійними вставками в підошві для максимального захисту. Прошиті за спеціалізованою технологією Norwegian Welted для загальної міцності та комфорту. Підошву, за потреби, можна змінити, якщо вона стерлася.

Zamberlan Latemar
Zamberlan Latemar

Gardena NW GTX Men

Призначення: щоденне використання, подорожі, туристичні походи.

Чоловічі трекінгові черевики, які виготовлені на честь 85-ї річниці заснування Zamberlan. Взуття поєднує у собі класичний зовнішній вигляд та сучасні технології. Колодка ZCSL Casual Fit забезпечує зручну посадку стопи для повсякденного використання і при цьому має достатню підтримку при походах по пересіченій місцевості. Верх виготовлений з щільної високоякісної натуральної шкіри з водовідштовхувальним восковим покриттям. Текстильна вставка FLEX-SYSTEM® в області п`яти і зони щиколотки покращує гнучкість і свободу рухів під час ходьби.

Підкладка із водостійкої і паропроникної мембрани Gore-Tex Performance Comfort. Для зміцнення конструкції верх взуття спочатку приклеєний, а потім з’єднаний звареним методом і пришитий до підошви за спеціалізованою технологією Norwegian Welted для загальної міцності та комфорту. Зональна накладка, в області пальців, захищає передню частину стопи від механічних пошкоджень. Устілка OrthoLite sockliner для додаткового комфорту і індивідуальної підгонки. Спеціалізована багатокомпонентна підошва Vibram NorWalk складається з різних шарів поліуретану подвійної щільності. Малюнок протектора розробляється з урахуванням використання черевиків як в місті, так і на лісових стежках. 

 

Zamberlan Gardena NW GTX
Zamberlan Gardena NW GTX

Gardena Lite NW GTX

Призначення: щоденне використання, подорожі містами, прогулянки.

Верх взуття виготовлений із міцної та довговічної шкіри з обробкою Hydrobloc та м`якої тканини навколо гомілкостопа. Мембрана Gore-Tex забезпечує відмінний захист від вологи та атмосферних опадів. Підошва Vibram Betulla із проміжною підошвою EVA гарантують комфорт та відмінне зчеплення з поверхнею. Прошиті за спеціалізованою технологією Norwegian Welted для загальної міцності та комфорту.  В порівнянні з Gardena – Gardena Lite більш легка модель, в якій баланс зміщено в сторону міського використання. 

 

Zamberlan Gardena Lite NW GTX
Zamberlan Gardena Lite NW GTX

Berkeley NW GTX

Призначення: щоденне використання, подорожі містами, прогулянки.

Це взуття було розроблено, щоб гарантувати комфорт тим, хто любить подорожувати, а також тим, хто щодня гуляє вулицями міста. Верх виготовлений з м’якої та вишуканої крупнозернистої тосканської шкіри з водовідштовхувальною обробкою Hydrobloc та вставками з тканини з візерунком. Водонепроникність і теплоізоляція забезпечується за рахунок внутрішньої мембранної підкладки GORE-TEX Partelana, яка містить вовну для комфорту та сухості ваших ніг. Підошва Vibram Betulla та проміжна підошва EVA забезпечують більшу легкість, комфорт та гнучкість.

Черевики пошиті з з використанням норвезького методу прошивки Norwegian Welted, яка складається з подвійного зшивання для фіксації верхньої частини устілки та середньої підошви, що є дуже зручною та міцною водночас. Також у такому взутті можна замінити підошву це передбачено виробником.

Zamberlan
Zamberlan Berkeley NW GTX

Висновок

У лінійці Icon, бренд Zamberlan зміг досягнути поєднання класичного стилю та сучасного виконання, поєднуючи матеріали, що використовуються вже кілька століть, з сучасними технологіями. Ці черевики призначені для цілорічного використання в місті, і, за рахунок якісної шкіри, з часом припасуються/відформуються саме до вашої ноги. Це дозволить, де б ви не подорожували – далекими країнами, чи рідними вуличками свого міста, завжди знати, що взуття вас не підведе ні в дощ, ні в холод, ні в будь-яких обставинах. 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *