Данило Кравець – працівник Gorgany. В перші дні повномасштабного вторгнення поїхав обороняти Київ, а після відступу окупаційних військ від столиці вступив до лав 72 ОМБр, де служив у розвідзводі оператором безпілотника. Виконував бойові завдання у районі Бахмуту, Нью-Йорку і Вугледару. Пройшов російський полон. Наразі продовжує нести службу в ЗСУ. Протягом 6 місяців носив черевики Zamberlan Lynx BOA, тож ділиться тут своєю думкою про цю модель в умовах бойових дій.

Черевики Zamberlan Lynx BOA на війні

  “Один окупант за них віддав мені 2 пачки сигарет, 2 біківські станки, пів банки шампуню і 2 пари взуття на зміну”

Комфорт

Попри те, що це висока модель і позиціонується як мисливське чи військове взуття – воно дуже легке і зручне. Бігати в ньому набагато комфортніше за умовні Талани. Якщо в статутних берцях стопа втомлюється дуже швидко, то в Lynx’ах можна проходити декілька днів і не відчувати дискомфорту. Єдиний нюанс – влітку може бути загаряче, та ще й потітиме нога. Причиною цьому є щільний зовнішній матеріал зі шкіри і водозахисна мембрана, що не дозволяє нозі добре дихати, як це є у взутті з сіточки. А ще, мені добре підійшла колодка, що для Zamberlan і моєї ноги – велика рідкість. Це була та пара, яку не треба було днями розтоптувати.

Зовнішній вигляд

Це, звісно, не критична характеристика для військового взуття, але на цю модель точно звертатимуть увагу. Причиною цього є система шнурування ВОА – замість шнурків тут тросики, а щоб зафіксувати взуття на нозі, достатньо прокрутити коліщатко, яке і затягує тросики. Виглядають дуже файно – сподобається тим, хто любить заморочитись над тактичним спорядженням.

До слова, кожна пара цієї моделі має унікальний камуфляжний малюнок, бо виготовляється вручну в Італії.

Система шнурування BOA

ВОА – неперевершена річ. Поки решта взводу ще дошнуровула другу ногу, я вже був готовий іти. Працює добре і досить надійна штука, водночас, є декілька моментів, які треба мати на увазі:

 

– Модель закрутки, що тут використовується не передбачає заміни окремих складових: тросика, механізму шнурування та кришки. Тож якщо щось вийде з ладу, як було у мене, (порвався тросик) – швидко замінити не вдасться, хоч я і пробував. Потрібно замовляти весь комплект, а в Україні його не продають, тому вдалося замовити тільки через пряму комунікацію з Zamberlan.

 

– Про тросик, що порвався. Я так і не зрозумів, як це сталося: чи то я його десь раніше пошкодив, чи якийсь уламок коцнув – не знаю. Пам’ятаю, що сидів у своїй ямці і відчував, що взуття недостатньо туго затягнуте. Підкручував-підкручував, і в якийсь момент вирішив глянути чому ж воно не затягується. А тросику вже всьо. Коли поміняли з позицій то почав думати як ремонтувати, бо іншого взуття не було. Купив тросик такого ж діаметру, пробував підрозібрати, щоб хоч тимчасово працювало. Коли нічого не вдалося – зняв всю шнурувальну систему – і вставив нового тросика. Звичайні шнурівки туди б не пролізли – дуже маленькі дірочки.

 

В захист ВОА скажу, що це перший випадок коли в мене десь порвався тросик. З шоломами і лижним взуттям, які я використовував раніше такого ніколи не було. Можливо, на взутті був брак або пошкодження, яке я не помітив вчасно.

Для кого підійде це взуття

Це точно не черевики для піхотинця, артилериста чи інших +- статичних спеціальностей. А от для розвідки, спецпризначенців, штурмовиків – воно. Навіть взимку в ньому буде тепло, якщо рухатися. А от якщо мало рухатись в мороз, то скоріше всього буде холодно. Було таке, що декілька днів не мав можливості зняти взуття, в той час як на вулиці стояв сильний мороз – тоді трохи обморозив всі пальці. Тому на зиму купував собі Zamberlan Tofane.


Висновок 

Zamberlan Lynx BOA –це якісне, зручне і витривале взуття. В ньому зручно бігати, ноги в ньому не втомлюються. Ззовні промочити важко: протягом 3 днів дощу і повзання полями ноги залишились сухими. Модель не зимова, хоча це також залежить від задач. ВОА має як і плюси, так і мінуси. Найбільший недолік – провести ремонт швидко не вдасться. Порвався тросик\крутилка – треба шукати де купити нову і досить довго чекати. З іншого боку, в мене міг бути брак чи певний збіг обставин, і у когось іншого все пройде гладко.

Також варто зауважити, що ВОА дає змогу набагато швидше взувати\знімати черевики, і у випадку, коли потрібно швидко зібратися – це точно краще і зручніше, ніж шнурівки.

Між ВОА і шнурівками, я б вибрав ВОА, але з попереднього досвіду про всяк носив би з собою 1-2 тросика.

 

Наразі у Gorgany є в наявності Zamberlan Lynx зі шнурівками, а якщо захочете протестувати взуття з системою BOA, спробуйте схожу модель Zamberlan Leopard .

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *