Zamberlan

Дуже небагато брендів можуть похвалитися історією, яка налічує багато поколінь, і ще менше з них, протягом своєї історії, є родинною справою. Однак є бренд, який може похвалитися і тяглістю поколінь, і надійністю, яка для його творців є справою честі, адже компанія носить їхнє прізвище – Zamberlan. Отже, сьогодні будемо говорити про одного зі світових лідерів, який продовжує зберігати вірність своїм виробничим традиціям.      

Аутдорні бренди: Zamberlan

Розпочинається ця історія в 1929 році з майстерні Джузеппе Замберлана, талановитого майстра з виробництва взуття. Саме з його мрії про найкращі та найнадійніші моделі для міста, походів та сходжень і розпочався довгий шлях компанії до вершин. А враховуючи, що сама майстерня, яка з часом перетвориться на завод, була зовсім недалеко від Альп, всі нові моделі відразу проходили “бойове хрещення” на гірських схилах.

В цей час відбулася дуже важлива революція – Вітале Брамані засновував свою компанію Vibram. Ця компанія запропонувала замінити старі шкіряні підошви з набитими сталевими елементами для альпінізму на новий тип, виконаний з високоякісної гуми. Це дозволило значно підвищити безпеку всіх учасників сходжень, і однією з перших компаній, яка стала клієнтам Vibram, була компанія Джузеппе Замберлана. Обидва бренди протягом десятиліть зберігають своє партнерство, і це є одним із секретів надійності Zamberlan.

У 80-х Zamberlan розробив свою технологію Hydrobloc, яка покращила водовідштовхувальні властивості та полегшила догляд за взуттям. Тоді ж бренд одним з перших на аутдор ринку розробив жіночі моделі для трекінгу та альпінізму, які швидко набули популярності.

Zamberlan

Компанія близько сорока років працювала виключно на італійському ринку, однак з приходом до керівництва сина Джузеппе – Еміліо, Zamberlan розпочинає експансію на світовому ринку. Стартувавши з експорту в Японію та Великобританію, з часом бренд виріс до представництва в 45 країнах.  Особливою гордістю компанії є поява в 90-х роках в магазинах американського аутдор гіганта REI. Саме на цьому ринку Zamberlan здобули престижні нагороди:

Outdoor industry award 2010 – модель Tofane;

Backpacker magazine Editor Choice Award 2013 – модель Crosser RR.

Для того, щоб тестувати своє взуття компанія активно залучає відомих мандрівників та альпіністів. Так в 1998 році було налагоджено співпрацю з Карлом Бушбі, який з перервами досі проходить свою пішу навколосвітню експедицію. В 2008 році за сприяння компанії створюється AZA – асоціація в яку увійшли понад сто молодих альпіністів, а вже через рік Zamberlan спонсорує експедицію в Непал на семитисячник Барунцзе, до складу якої увійшов Марко Замберлан, внук Джузеппе. В 2014 до 85-тої річниці компанія спонсорувала експедицію на Ама-Даблам.

Zamberlan
Внук Джузеппе Замберлана – Марко демонструє процес виробництва моделі Tofane

Співпраця зі світовими брендами

Окрім Vibram, з якою компанію пов’язує майже сторічна співпраця, також можна згадати і про – Gore Tex та Perwanger, які постачають компоненти для моделей бренду. Тому якщо охарактеризувати виробництво Zamberlan одним реченням: “взяти найкращі компоненти у найвідоміших на своїх сферах виробників та зшити їх докупи за власними технологіями” – і вже майже сто років цей рецепт є незмінною гарантією якості взуття виробленого компанією.

“Handmade philosophy”

Італійці відомі всьому світу виробники взуття, не є виключенням і сфера аутдор, адже, мабуть, найбільша кількість взуттєвих брендів родом саме з Апенінського півострова. А ще тут у пошані крафтовий підхід до виробництва взуття, який передбачає, що кожна пара взуття має мати свого майстра, і саме такий підхід лежить в основі бренду. Традицію засновану Джузеппе Замберланом, яка базувалася на ретельному персональному підборі всіх своїх працівників продовжує Марко.

Хоча компанія і працює з найкращими постачальниками сировини у неї також є свій майстер, який оцінює товщину та якість кожної отриманої партії. Якщо понад 20 % площі не відповідають його очікуванням, уся партія повертається постачальнику. Таким чином прискіпливість до деталей допомагає тримати високий рівень виробленої продукції.

Zamberlan

Окрім обов’язкових перевірок на всіх етепах виробництва представники родини особисто тестують нові моделі перед їх появою на ринку. Наприклад, Еміліо полюбляє трекінг у Альпах, Марко – льодолазіння, скелелазіння та альпінізм, а його сестра Марія – альпінізм та трекінг.

Попри те, що Zamberlan активно розширює свою географію, всі основні лінійки продовжують випускатися на фабриці, яка знаходиться в Італії поблизу Альп. Працівники компанії дбають про належний рівень виробництва, щоб відповідати стандарту “Made in Italy” до якого завжди високі очікування, адже саме італійці протягом століть є творцями тенденцій у галузі.  Тому “Discover the difference” та “Handmade philosophy” це не просто красиві слогани, а реальні принципи, навколо яких побудовано роботу майстрів компанії.

Технології, які використовує Zamberlan

Попри те, що в Zamberlan люблять класичні та консервативні форми, всередині їхнє взуття є дуже технологічним. Як вже було згадано у попередніх частинах, логіка виробництва – зібрати найкращу сировину та компоненти у інших брендів та поєднати це все разом зі своїм досвідом виробництва функціонального та довговічного взуття. Ось лише частина з довгого переліку технологій, які можна зустріти у взутті від Zamberlan:

Norwegian Welted Technology® – технологія норвезького подвійного шва, перший шов – зв’язує шматки шкіри між собою, другий – зшиває шкіру з підошвою.

Goodyear Welted Technology®  – технологія кріплення за допомогою “ранту” (проміжного шару шкіри). Однією частиною рант пришивається до зовнішнього матеріалу черевика, а другим швом до середнього шару підошви.  Між ними – шар з EVA, скріплюється все докупи.

Zamberlan® Flex-СТМ – забезпечує гнучкість черевика у зоні гомілкостопу, водночас зберігаючи його захищеним.

Hydrobloc® – технологія дублення шкіри, в результаті чого шкіра стає міцнішою та підвищуються її водовідштовхувальні властивості.

Zamberlan® Cushioning and Stabilizing System (ZCS) – система амортизації та стабілізації, в основі якої лежить використання різних типів амортизувальних матеріалів.

Zamberlan® Air System (ZAS) – повітропроникна конструкція взуття, що складається зі спеціальних компонентів, які забезпечують максимальні дихаючі властивості.

Rubber Reinforcement System (RRS) – додаткове гумове посилення взуття, що забезпечує його максимальну стійкість до стирання, покращує водовідштовхувальні властивості та допомагає зберігати сталість форми протягом тривалого використання.

Zamberlan® Foot Wrapping System – технологія надання форми верхньої частини черевика за допомогою спеціальних форм. Цільний верх черевика забезпечує більш надійний захист від води і довговічність.

Gore-Tex Insulated Comfort – технологія, яка поєднує мембрану та утеплення, що забезпечує водонепроникність, дихаючу здатність і теплоізоляцію для використання в холодних погодних умовах. Використовується у черевиках для висотного альпінізму та зимового трекінгу.

Основні лінійки Zamberlan

Важливо: при підборі взуття Zamberlan варто пам’ятати, що італійський розмір маломірний відносно українського приблизно на 1, тобто якщо ви маєте 42 розмір варто обирати серед моделей 43тього. Окрім того існують різні колодки на вузькі, широкі та середні ступи, цей момент теж важливо враховувати при виборі взуття.

Кросівки для трекінгу 

Тут можна побачити, як кросівки для міста та прогулянок на природу з легким рюкзаком, на зразок, Stroll GTX, так і моделі для хайкінгу – Hike Lite. Якщо ж ви полюбляєте більш складні маршрути, які вимагають додаткового захисту, варто звернути увагу на флагманську модель – Salathe RR GTX, вона має суцільну 360-градусну обгумовку для підвищення стійкості до зносу та до натирання об каміння та гравій, та спецільну підошву розроблену під найкраще щеплення зі складними та кам’янистими поверхнями.

Zamberlan Salathe RR GTX
Zamberlan Salathe RR GTX

Трекінгова серія

Огляд Zamberlan Fell Lite GTX

В ній виробник представлений, як моделями для легкого трекінгу, як наприклад, New Trail Lite або ж популярною моделю Quantum GTX, яка підійде жінкам або підліткам.

Zamberlan New Trail Lite
Zamberlan New Trail Lite

Для серйозних трекінгових викликів підійдуть Guide LTH RR або Vioz Lux GTX. Обидві моделі мають достатньо товсту шкіру та підошву, щоб проходити багато кілометрів з важким рюкзаком.

Zamberlan Vioz Lux GTX
Zamberlan Vioz Lux GTX

Серія для альпінізму

В цій категорії італійський бренд має чим похвалитися, від черевиків, які підійдуть для сходжень на висоти від 4 до 5 тисяч метрів – Baltoro GTX або ж, Brenva GTX, до черевиків для сходжень на висоти 5-6 тисяч метрів – Mountain Pro Evo та Expert Pro.

Zamberlan Brenva GTX
Zamberlan Brenva GTX

Для сходження на шеститисячники та вище підійдуть моделі Denali Evo та Karka.

Zamberlan Karka
Zamberlan Karka

І нарешті, спеціально для сходжень на найвищі світові вершини створені тришарові Everest Evo.

Zamberlan Everest Evo
Zamberlan Everest Evo

Lifestyle

Не забув бренд і про тих хто хоче мати якнайкраще взуття для міста у стилі аутдор. Тут можна обрати між Pejo Lite та Cornell GTX, які розраховані на різні аудиторії, а отже підійдуть як шанувальникам останніх тенденцій в моді, так і любителям класичних моделей.

Zamberlan Pejo Lite
Zamberlan Pejo Lite

Icon 

Огляд Zamberlan Tofane

Накопичений десятиліттями досвід та стиль Zamberlan збирає у серії “Icon”. В ній можна виділити безмембранні, виготовлені з суцільного шматка шкіри, Latemar і модель, яка зявившись у 2009 році стала одним із символів бренду – Tofane. Тим хто полюбляє вінтажний стиль варто звернути увагу на Gardena.

Zamberlan Latemar
Zamberlan Latemar

Догляд за взуттям

Після того як взуття вже куплено за ним потрібно доглядати, щоб максимально продовжити термін його використання та вчасно відновлювати водовідштовхувальні властивості. Тому компанія розробила свої аксесуари для взуття, а також крем, який підійде для догляду за взуттям з цільнозернової шкіри і спрей для підвищення його водонепроникності.

Висновок

Вже понад 90 років Zamberlan є синонімом добре продуманого та зносостійкого взуття. Воно створено для будь-яких викликів: від легких походів та стильних черевиків для міста до технологічних та багатошарових моделей для сходжень на восьмитисячники. За період свого розвитку бренд виріс з маленької швейної майстерні до світового виробника, який постачає своєю продукцією понад 45 країн. Родина Замберлан високо цінує своє ім’я та багатовікові традиції виготовлення взуття в Італії. Тому прискіпливо ставиться до контролю на всіх етапах виробництва, адже часи можуть змінюватися, а висока якість продукції виробленої Zamberlan має лишатися незмінною.

Аутдорні бренди:

Osprey

Salewa

Turbat

Lasting

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *