Зимові Карпати: чому б і так?
Як зібратися у зимовий похід та ідеї святкування нового року в Карпатах
Зима, звучить, як обіцянка нових емоцій. Сніг, друзі, теплі колиби, а за ними найближчі серцю краєвиди на гори, в яких тільки вершини видніються наче острови в нескінченному морі хмар. Або ж проламування через буреломи, проходження через замети, відчуття льодової корки, в яку вгризається льодоруб коли до мети дуже і дуже близько і штормова вершина, як винагорода за стійкість. Кожен обирає свій смак зимових пригод, на снігоступах чи лижах, бордах чи на своїх двох. Ми ж просто кажемо час пригод настав!
Що брати з собою?
Одяг
Попередньо оброблені водовідштовхувальним засобом, із товстим шаром шкіри і гарно теплоізолючою підошвою.
Багато, щоб можна було мати заміну на кожен день, для себе, і ще для того хлопця.
З вовною мериноса для збереження тепла, або ж синтетичну для швидкого виведення вологи назовні.
Комплект:
Фліс + мембранна куртка (активний рух) або мембранна куртка + пуховий светр (помірний рух). Як варіант, можуть розглядатися куртки для катання: з мембраною, сніговою юбкою та утепленням або ж товсті пуховики з мембраною.
Товсті софтшели або лижні (з мембраною та утепленням).
А якщо ще і з флісом всередині, то взагалі спосіб почуватися королем/королевою гори.
Добре поєднувати тонкі та товсті в два шари. Тонкі збережуть дрібну моторику рук, а товсті - тепло та комфорт.
Найкраще розуміють їх переваги ті, хто хоч раз пішов в мандрівку снігами без них. Захищають від снігу, бруду, механічних пошкоджень.
Як і у випадку шапки, фліс тут не завадить. Відомі тисяча і один спосіб використання цієї штуки, і кожен похід в гори в який не взято достатньо теплих речей додає нові варіанти утеплення.
Тепліші, навіть, за товсті вовняні шкарпетки. Це справжня любов, яка при цьому майже невагома, і займе в рюкзаку дуже, дуже мало місця.
Спорядження
Немає значення це пінний чи надувний килимок, але добре якщо його R-value більше 4.
Температуру якого слід визначати по першій поділці, якщо ви жінка, другій - якщо чоловік, або останній там де написано екстремальна, якщо бамбетль, який хоче влаштувати собі незабутню ніч.
Добре, якщо зі спідницею, однак якщо її немає, завжди можна перетворити свій намет на зимову фортецю за допомогою снігової лопати.
Якщо зручність використання системи для отримання окропу, яким можна залити все від чаїв та субліматів до своїх ніг, ні в кого не викликає запитань. То про зимові суміші газу при зборах інколи забувають, а між тим при низьких температурах від цього може залежати, як час приготування, так і сам факт чи вийде щось приготувати.
Гарячі напої, але обережно з алкоголем. Дарвін не зануда, але премію, тим хто недооцінив зимові Карпати, може виписати.
Ваш резерв тепла (для рук, для ніг, і, навіть, в спальник).
Вгору можна підніматися швидше, і не обов'язково при цьому заміряти рівень снігу: вам до поясу, до грудей, чи "кохана, здається ми будемо ночувати тут".
Дуже зручна штука при транспортуванні наплічника та захист від налипання снігу.
Додаткові точки опори, ну і буде чим відбиватися від тих хто позариться на ваше згущене молоко. І не забувайте що саме для таких випадків і існують зимові кільця!
Сніг дуже гарно відбиває світло, настільки гарно, що в сонячну погоду без окуляр ви можете відчувати сильний дискомфорт і втому від цього ефекту.
Темніє в горах дуже рано та швидко.
Портативний зарядний пристрій:
Взимку батареї сідають значно швидше, беріть енергію з великим запасом.
GPS навігатор або мобільний телефон з оффлайн картами:
І ще раз, батареї взимку сідають дуже швидко, а сніговії чи просто низька видимість ймовірна, тому додаткові комплекти батарейок чи портативні зарядні пристрої, точно зайвими не будуть.
Мапа колиб в карпатах:


Втім навіть, якщо ви розраховуєте переночувати в колибі, прихопіть з собою намет. Ніхто не гарантуватиме, що така ж ідея не прийшла в голови, тих хто встиг зайняти колибу прямо перед вами.

Мапа колиб
3 ідеї для проведення нового року в Карпатах
Один Коментар
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *