Рекомендації щодо догляду за взуттям

Взуття служитиме довше, якщо за ним правильно та постійно доглядати. В іншому випадку, можливо, взуття не зможе виправдати всі очікування в процесі використання.

Як доглядати при щоденному використанні?
Після кожного використання - почистити взуття від бруду і пилу. Це можна робити м’якою щіткою чи губкою, а можна просто змити водою кімнатної температури.
Рекомендуємо уникати дуже сильного забруднення.

Як доглядати та зберігати в не сезони?
Після сезону активної експлуатації взуття потрібно помити під струменем води та почистити і висушити.
Якщо це необхідно, просочити матеріал взуття відповідно до типу шкіри чи мембрани та дати трохи часу, щоб взуття увібрало засіб просочення та висохнуло.
Для збереження форми взуття в часі не сезону його варто набити газетою чи іншим м’яким папером, або поставити колодки. Також рекомендуємо послабити шнурівку, перед тим як ховати черевики в коробку на збереження.

Як правильно чистити?

Взуття з замші, нубуку, та з поєднання шкіри та тканини:
Чистити - щіткою з ворсу;
Мити - водою з температурою не більше 40°C;
Можна скористатись спеціальним засобом для чищення взуття.

Взуття з гладкої шкіри:
Мити - в прохолодній воді з допомогою вологої тканини чи губки.
Можна додатково чистити відповідним спеціальним засобом.

Як сушити?
Перед сушінням з черевиків слід вийняти устілки та послабити шнурівку. Шкіряне взуття повинно сохнути поступово, при кімнатній температурі,але не біля нагрівальних приладів. Для того, щоб висушити внутрішню частину шкіряних черевиків не варто використовувати електросушку. Краще скористатись зім’ятою газетою.

Як застосовувати спеціальні засоби для просочення?
Спеціальні засоби по догляду за взуттям потрібно застосовувати для продовження терміну служби взуття.
Засіб потрібно підбирати індивідуально до взуття, зважаючи на зовнішній матеріал та тип мембрани (якщо вона є).
Наприклад:
для замші, шкіри та взуття з тканинними вставками - кондиціонер Zamberlan Hydroblock Waster Based Conditioner
для гладкої шкіри - крем Zamberlan Hydroblock proofing cream.
Детальнішу інформацію можна отримати в працівників Gorgany. При нанесенні обов’язково дотримуйтесь інструкцій виробника. А після нанасення просочення взуттю потрібно повноцінно висушити.

Коли використовувати спеціальні засоби?
Перед початком та після сезону його експлуатації.
Протягом сезону - лише для, якщо вологозахисні властивості значно погіршуються.

 

Гарантія

Магазин здійснює свою роботу відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», забезпечуючи вчасне виконання обумовлених гарантійних зобов'язань, протягом гарантійного терміну, встановленого законодавством або нормативними документами, при дотриманні умов експлуатації, транспортування та зберігання (ДСТУ 2063 "Взуття для активного відпочинку. ТУ"; ГОСТ 1135:2007 "Взуття домашнє, дорожнє. ЗТУ").

 

Гарантійний термін – це термін, протягом якого виробник (продавець) бере на себе зобов’язання про здійснення безоплатного ремонту або заміни відповідної продукції у зв’язку з введенням її в обіг.

Термін служби - календарний термін використання продукції за призначенням, протягом якого виробник гарантує її безпеку та несе відповідальність за істотні недоліки, що виникли з його вини.

Термін служби дорівнює гарантійному терміну.

Гарантійний термін обчислюється від дня продажу товару або від початку сезону і становить 60 календарних днів.

Терміни сезонів (взуття), (згідно додатку 1 до постанови КМУ від 19.03.94р. № 172):

- Зимовий сезон з 15 листопада по 15 березня;

- Літній сезон з 15 травня по 15 вересня;

- Весняно-осінній сезон з 15 березня по 15 травня та з 15 вересня по 15 листопада.

У разі закінчення гарантійного строку звернення щодо недоліків не розглядаються*.

 

Не підлягає обміну або безкоштовному ремонту взуття:

- зношене; з дефектами, що утворилися внаслідок експлуатації в умовах, не відповідних їх призначенню;

- з механічними пошкодженнями (опіки, порізи, подряпини та ін..); деформоване в результаті неправильного носіння, сушіння, пошкодження в результаті дії хімічних речовин, та з іншими дефектами, що виникли з вини покупця;

- відремонтоване покупцем до пред’явлення магазину.

 

У разі виявлення, впродовж встановленого гарантійного терміну, недоліків взуття магазин може:

1) безоплатно усунути недоліки в розумний термін;

2) пропорційно зменшити ціну взуття;

3) відшкодувати витрати на усунення недоліків взуття. Якщо дефекти можна легко усунути магазин здійснює ремонт взуття, в розумний термін;

4) замінити взуття.

 

*Для взуття виробників Salewa та Zamberlan, в випадку, якщо недоліки були помічені після гарантійного терміну обслуговування, але не пізніше ніж через рік після купівлі, і якщо є підозра, що ці недоліки могли виникнути не в результаті зношення, а внаслідок похибки на виробництві, магазин може передати це взуття на експертизу заводу-виробнику. У випадку підтвердження, що виявлений недолік виник внаслідок похибки на виробництві — усунути відповідно до вищезазначених пунктів.

В даному випадку, після закінчення гарантійного терміну, розгляд може бути доволі тривалим та результат не може бути підтвердженим документально.

Мембрана Gore-Tex — одна з найкращих технічних мембран для взуття. Вона забезпечує захист ноги від вологи зовнішнього середовища та виведення надлишкової вологи від тіла на зовні. Зверніть увагу, що при певних зовнішніх умовах, особливостях потовиділення людини, перепадах температур тощо, мембрана може не забезпечувати сухого чи комфортного стану ноги і це не є недоліком взуття.

В разі гарантійного звернення споживач повинен надати придбане взуття в чистому вигляді та в оригінальній упаковці.

Вимоги споживача розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійні терміни, - технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу.

(абзац перший частини дев’ятої статті 14 зі змінами, внесеними згідно із Законом України від 10.01. 2002 р. №2949 III)

Під час продажу товару продавець зобов’язаний видати споживачеві розрахунковий документ, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу.