Льодоруби

Відобразити як Таблиця Список

Всього товарів - 67

Сортувати у порядку зменшення
 1. Льодоруб Grivel Air Tech L
  Рейтинг:
  0%
  Льодоруб Grivel Air Tech L
  Від 5 198 грн
на сторінці

Льодоруби — призначення інструменту, купити в Україні

В горах на великий висоті порода зазвичай вкрита снігом та льодом. Пересуватись без інструменту, який би допомагав чіплятись за ковзку поверхню, прорубувати сходинки просто неможливо. Жодне сходження тім більше складне не обходиться без кригорубу. Інструмент має просту та надійну конструкцію: древко (руків’я, держак) та голівку. У походах в гори важливо, щоб все спорядження сукупно мало як на меншу вагу, від цього залежить не тільки комфорт пересування, а й часто безпека спортсмена. Тому виробники спорядження для альпінізму намагаються полегшити масу виробів, шукають міцні але легкі матеріали. Наприклад, руків’я льодорубу виготовляють з алюмінієвого сплаву, Він легкий та не крихкий, тому що має певні властивості пружності. А от голівка, на яку приходиться максимальне навантаження, виготовлена зазвичай із сталі, подекуди загартованої.

Розміри інструментів спортсмени альпіністи обирають індивідуально. Найбільш затребувані моделі параметрами 18-24 дюйма, це в сантиметрах 45-60. Більші розміри вважають занадто громіздкими для скелелазання, але використовують у лижному туризмі та інших видах.

Конструкція льодорубу для альпініста, особливості використання

На голівці кригорубу є отвори для кріплення, спеціальні петлі дозволяють фіксувати інструмент на страховці туриста, щоб не загубити. Загубити виріб на маршруті — це наразити себе на велику небезпеку. Льодоруб використовують у кількох напрямках:

 

 • полегшення руху вгору і вниз;
 • в якості опори;
 • як страховку;
 • для прорубування сходинок.

 

Руків’я виробу може бути прямим чи вигнутим, це залежить від призначення. Другий варіант де древко має вигин використовується для драйтулінгу чи подібних видах спорту. Для покращання функції опори низ руків’я оснащений гострим зубом, який легко входить у снігову чи льодову поверхню. На вершинах з вертикальним підйомом спортсмен може пересуватись завдяки тандему кішки та кригоруба, ця зв’язка стає основною опорою у русі. В небезпечних ситуаціях, коли трапляється зрив страховки, інструмент стає єдиним засобом затриматись на скелі: увігнати його в поверхню та дочекатись допомоги.

Якщо ви займаєтесь чи хочете займатись гірським туризмом постійно, то вам знадобляться аксесуари, які зазвичай купують разом з кригорубом. Повідець з гумовим фіксатором і регульованою петлею, що кріпить інструмент на зап’ясток. Чохол для захисту гострих кінців, коли виріб не використовується. Запобіжник на руків’я, що встановлюють близько до шипа, щоб інструмент не занурився в сніг повністю.

Де купити льодоруб для альпінізму в Україні

Один з лідерів на українському ринку з продажу товарів у сфері туризму та спорту магазин GORGANY пропонує великий асортимент товарів. До підбору продукції наша команда підходить дуже ретельно та відповідально, обираючи лише товари виробників, які мають високу репутацію. Наш колектив вільний від роботи час проводить у походах, займається організацією різних туристичних маршрутів. Тому ми досконало знаємо, які інструменти, аксесуари, спорядження потрібні мандрівникам, туристам, альпіністам.

 

В каталозі GORGANY ви знайдете льодоруби, страхувальні системи, кішки, відтяжки, мотузки й інше обладнання, що потрібне в горах. Крім цього, ми пропонуємо великий вибір спеціалізованого одягу взуття, шоломи, намети, ліхтарі та інше обладнання і аксесуари. На деякі категорії товарів регулярно встановлюються знижки. Слідкуйте за нашими новинами та приєднуйтесь до спільноти у соцмережах ми завжди раді новим членам команди.

Мережа магазинів Gorgany © 2005-2024