Якщо до побутових мотузок у покупців особливих вимог немає, головне, аби були товстими та міцними, то з альпіністичними все зовсім інакше. Вимог до таких виробів нараховується чимало, але досвідчені скелелази виділяють декілька основних, за якими орієнтуються, чи варто придбати той чи інший варіант. Адже для альпіністів якісна мотузка – гарантія безпеки в горах, тому економити на такому аксесуарі аж ніяк не варто.
Обираючи такий виріб, варто враховувати ще й кліматичні умови в горах, а вони дуже різняться, бо відіграють важливу роль температура, вологість, різновиди опадів. За конструкцією альпіністська мотузка складається з серцевини, куди входять обплетення та внутрішні волокна, та захисту, котрий роблять із різних матеріалів, залежно від призначення виробу. А зовнішнє вив'язування утримує серцевину у формі циліндру.
Тому найперше, на що звертають увагу покупці, це просочення волокон, аби не зіпсувалися від вологи. Воно має охоплювати і серцевину, і обплетення. Це гарантує:
Просочення має ще одну перевагу – виріб не набирає вагу від води. Відомо, що мокрий аксесуар вдвічі важчий, ніж сухий, а це теж дуже важливо при використанні та перенесенні необхідних для сходження речей.
Досвідчені альпіністи добре знають різницю, статична більш міцна, може подовжуватися на 5%, такі використовують не лише для сходження, а й для створення гірських перил, у рятувальних роботах. Відіграє роль і такий показник, як зрушення обплетення, для статичного варіанту допускається 2 см на 2 метри серцевини, на це теж треба звертати увагу при купівлі. Крім того, статичні мотузки можуть зменшуватися в розмірах (усадка), тому варто при виборі довжини робити запас на 15%.
Щодо динамічних мотузок, то їх виділяють 3 різновиди:
За довжиною альпіністи радять обирати варіант на 50 метрів, більш довгі – незручні, коли треба швидко впоратися з розгортанням. Ще бажано заздалегідь визначитися з серединою мотузки, щоб легше було потім упакувати ії до бухти. Сучасні виробники найчастіше позначки роблять, це може бути контрастний маркер або біколор, коли половинки мотузки відрізняються за кольором. Але, якщо такого немає, не слід власноруч робити позначки перманентним маркером, це може зіпсувати волокна.
Якщо ви – новачок, і ще погано орієнтуєтеся у спорядженні, запрошуємо до інтернет-магазину Gorgany, де завжди готові дати кваліфіковану пораду досвідчені фахівці. Компанія спеціалізується на товарах для туризму: одяг, взуття, харчування, спорядження, співпрацює тільки з надійними постачальниками. До того ж, без посередників, тому й ціни значно нижчі, ніж у інших магазинах.
Якісні та недорогі мотузки для альпінізму (статичні, динамічні) представляють такі фірми, як AustriAlpin, Beal, Gearaid, Petzl, Salewa та багато інших, також можна вибрати і купити захист для мотузки, допоміжні шнури, сумки та рюкзаки для такого аксесуару. Gorgany обслуговує всі міста України, оформити замовлення легко на сайті онлайн або через магазині в реалі, котрі працюють в Одесі, Львові, Дземброні, Буковелі, Івано-Франківську, Тернополі, Чернівцях, Рівному, Житомирі, Винниці.