Штучні точки опори (ШТО)

Відобразити як Таблиця Список

Всього товарів - 11

Сортувати у порядку зменшення
на сторінці

Штучні точки опори — підкорюємо найекстремальніші скелі

Скелелазіння не має в своєму понятті слова «неможливо». Досвідчені й найзавзятіші альпіністи вміють підкорювати навіть ті скелі, які не передбачають вільного лазіння. Саме за допомогою правильно підібраних штучних точок опори, жодна вершина не залишиться не підкореною. Вузькі тріщини, відсутність рельєфу на скелях створюють нові виклики для любителів екстремального життя. Тут на допомогу приходять різноманітні крюки, болти, металеві вуха, молотки й інші помічники в скоренні гірських перешкод.

Такий вид спорту досить захоплюючий і цікавий, але вимагає особливої уважності, фізичної підготовки, і найголовніше — особливого обладнання. Спорядження для такої нелегкої місії потрібно підбирати ретельно й не нехтувати рекомендаціями фахівців.

Найголовніші компоненти штучних точок опори

Для того, щоб хоч якось полегшити шлях на скелях, позбавлених природного рельєфу, скелелазам доводиться створювати його штучним шляхом. За допомогою спеціальних інструментів можна зробити додаткові місця для опори, які допоможуть безпечно подолати перешкоду. Розглянемо основні складові створення штучних точок опори:

  • вухо під болт: металевий елемент, який служить для створення додаткової стаціонарної страхувальної точки. Виготовляють елементи з нержавіючої сталі. Вухо зазвичай має додатковий отвір для кріплення карабінів;
  • шлямбурне вухо: пластина, яка використовується в проміжної точки страховки. Завдяки надійному матеріалу виготовлення (нержавіюча сталь), вухо здатне витримувати різні кліматичні зміни;
  • скельний молоток: допомагає облаштовувати нові скельні траси та проходити складні маршрути;
  • анкерний болт: виконує роль ветрлюги, запобігаючи сплутуванню мотузок;
  • скайхук: спеціальний пристрій, який допомагає закріпитися там, де немає можливості втриматися рукою й пальцями.

Останній згаданий елемент, скайхук, має дійсно можливе значення. Він допомагає альпіністу втриматися там, де це практично не можливо. Виділяють три їх типи:

  • для переміщення по мікровиступам обирають скайхук середнього розміру, щоб він міг легко зачепитися за маленькі тріщини;
  • дірочний скайхук, який можна використовувати на місцях кріплення шлямбурних болтів;
  • для нормального переміщення, коли вам просто необхідно піднятися вище.

Важливо пам'ятати, що через високий рівень навантаження скайхук, як і все спорядження для ШТО, має властивість швидко зношуватися або пошкоджуватися під час невдалої експлуатації. Тому бажано завжди мати при собі запасні елементи оснащення, щоб забезпечити повноцінну безпеку під час екстремальної подорожі.

Штучні точки опори — лише надійне спорядження в Gorgany

Магазин Gorgany з 2006 року піклується про безпеку альпіністів. Ми співпрацюємо з провідними виробниками спорядження, щоб ви могли займатися улюбленим видом спорту й бути впевненими у власній безпеці. У нас ви знайдете все, щоб створити штучні точки опору і долати маршрути, які колись були недосяжними.

Обираючи Gorgany, вам доступний ряд вигідних переваг співпраці з нашим магазином:

  • індивідуальна консультація фахівця, який допоможе підібрати все необхідне й оформити замовлення;
  • вигідна бонусна система;
  • гарантія якості на придбаний товар;
  • великий асортимент якісного спорядження.

 

Всі замовлення можна забрати в одному з наших магазинів або ж обрати доставку поштою в будь-яке місто України чи за кордон.