Закладні елементи

Фільтри
Відобразити як Таблиця Список

Всього товарів - 2

Сортувати у порядку зменшення
на сторінці

Необхідне для альпіністів: закладні елементи

Професіонали називають різноманітне спорядження, необхідне для організації альпіністського страхування, залізом, і добре орієнтуються, який матеріал краще взяти, щоб убезпечити себе під час сходження. Раніше використовували для підйому гаки, але зараз їм на зміну прийшли більш надійні закладні елементи. Їх не треба забивати в скельні тріщини, вони легко заклинюються без особливих зусиль.

Закладні елементи: різновиди та характеристики

Над створенням спеціальних металевих закладок для альпіністів почали працювати фахівці ще з середини минулого століття, здебільшого, намагалися відшукати заміну скельним гакам, котрі були недостатньо зручними. Закладні елементи або, як їх називають, закладки, вирішили цю проблему, сьогодні випускають декілька різновидів, як відрізняються зовні, однак задачу виконують однакову – утримання ваги в напрямку зверху вниз, за рахунок міцного заклинювання в скельних тріщинах.

Виділяють декілька різновидів закладних елементів:

 

  • стопери – трапецієподібної форми, маленькі вироби залишаються цільними, а середні та великі роблять порожнистими, є варіації з прямими і вигнутими гранями, гострими та закругленими кутами, рифленою або гладенькою поверхнею, виготовляють їх з алюмінію, тросики – із сталі;
  • мікростопери – їх ще називають насінням, розраховані на найтонші тріщини, теж трапецієподібні, але для страхування не підходять, тільки, як точки, щоб обіпертися;
  • гекси – складаються з 6 прямих та вигнутих граней, завдяки чому, збільшується надійність та розширюється галузь застосування, зручні для широких тріщин;
  • ексцентрики або трикамі – можна користуватися, як закладками або кулачковими пристроями, мають форму пірамідки, розраховані на горизонтальні, вертикальні тріщини, «кишені», крижані рельєфи.

 

Після розміщення закладних елементів треба перевірити надійність кріплення. Встановлювати закладки досвідчені альпіністи радять так, щоб якомога більша площа їх поверхні стикалася зі скелею. Аби витягти пристрій, варто мати при собі додаткове спорядження – спеціальний екстрактор.

Більш складні закладки: френди та камалоти

Першим винайшов таку деталь, як френд, ще наприкінці минулого століття американський скелелаз Рей Джердін, завдяки досвіду інженера NASA. Альпініст постійно його удосконалював та перевіряв на практиці, потім витвором зацікавилися компанії. Сьогодні френди випускають різні фірми, як, власне, і камалоти, котрі є похідною моделлю френдів, що відрізняється лише кількістю осей.

Френд складається з:

 

  • чотирьох рухомих підпружинених кулачків, встановлених на одній осі;
  • гнучкого стрижня – ручка сталевого тросу з пластиковою оболонкою, до якого кріплять відтяжку, є варіанти з 2 стрижнями;
  • планки з тягами – рухає механізм кулачків.

 

Фахівці відзначають, що, оскільки кулачки у френдів розташовані на одній осі, а в камалотів – на двох, останні можуть охоплювати більшу площу скелі, що гарантує й більшу надійність. Однак ці елементи, хоч і коштують дорожче за інші, є більш універсальними, їх швидше й легше встановлювати та знімати, не треба вбивати й заклинювати. Додаткова вагома перевага – з френдами та камалотами можна працювати навіть у тріщинах, які розширюються.

Закладні елементи за помірну ціну

Оскільки від надійності цих аксесуарів залежить безпосередньо не лише здоров’я, а й життя альпініста, на них не економлять, обираючи якісні та перевірені досвідом і часом моделі. Товари тільки від популярних брендів пропонує покупцям інтернет-магазин Gorgany, який спеціалізується на продукції для туризму: одяг, взуття, спорядження, харчування. Ціни цілком демократичні, адже компанія працює з постачальниками без посередників.

Різноманітні закладні елементи в каталозі представляють такі фірми, як Black Diamond, First Ascent, котрі гарантують високу якість своєї продукції. Gorgany приймає замовлення з усіх міст України, оформити покупку легко на сайті онлайн, за необхідності завжди можна звернутися за порадою до досвідчених консультантів. Також приймають клієнтів магазини офлайн, розташовані в Житомирі, Винниці, Дземброні, Буковелі, Тернополі, Чернівцях, Рівному, в Одесі, Львові, Івано-Франківську.

 

Мережа магазинів Gorgany © 2005-2024