Зажими

Відобразити як Таблиця Список

Всього товарів - 21

Сортувати у порядку зменшення
 1. Зажим Climbing Technology Ascender Simple Plus
  Рейтинг:
  0%
  Зажим Climbing Technology Ascender Simple Plus
  Від 2 453 грн
на сторінці

Альпіністські зажими: особливості професійного спорядження

Для альпіністів зажими гарантують не лише успіх у підкоренні висоти, а й гарантують безпеку здоров’я та навіть життя. Тому обирати таке спорядження треба ретельно, з урахуванням особливостей кожного аксесуару.

Досвідчені скелелази добре знають, чим відрізняється жумар від грудного зажиму, яку модель із пропонованих варто придбати: полегшений чи комбінований варіант, але для новачка це складні питання. Тому перш, ніж купувати оснащення, варто розібратися в нюансах.

Варіанти зажимів: східне й розбіжне

Зажим – це компонент спорядження, спеціальне пристосування для мотузок, зроблений із металу. Гарантує надійну фіксацію на тросі і створення петлі на його кінці. Використовують такі аксесуари і в промисловому альпінізмі, в роботах, які проводяться на висоті, зажими потрібні для вертикального переміщення та кріплення страховки. Сучасні виробники випускають декілька моделей, які різняться не лише за діаметром та розташуванням точок фіксації, а й за конструкцією. Тому при виборі варто враховувати стійкість до зношення, габарити та вагу.

За типами виділяють зажими:

 

 • жумар – ексцентрик із корпусом та рукояткою, коли жумар рухається вгору, ексцентрик вільно зісковзує по мотузці, якщо ж просувається вниз, кулачок із шипами впирається у волокна і притискає мотузку;
 • грудні або кролі – за принципом дії той же жумар, тільки без рукоятки, його розташовують на грудях, у верхній частині зажиму передбачено отвір, в який втискують карабін або ув’язують петлю та фіксують на плечах за допомогою зовнішнього обів’язування;
 • під ногу – зажим вбудований в петлю під ногу, яка регулюється, використовують аксесуар в парі з кролем або жумаром, підніматися з таким пристроєм швидше;
 • полегшені – складаються з пластини, яка охоплю мотузку із зубцями, блокується карабіном, використовують зажим для швидких підйомів вгору, а також, як аварійний варіант у поліпастних системах;
 • комбіновані з блок-роликом – поєднання блоку з ексцентриком, використовують для вантажів та спеціальних робіт, є моделі великі та маленькі.

 

Найпопулярнішими зажимами альпіністи вважають жумари, які роблять під ліві та праві руку або ногу, в основі – кулачковий пристрій. Витримують вагу до 500 кг, але й мотузка для них потрібна завтовшки не менше 8 мм.

Особливості альпіністських зажимів

Для зручного підйому по мотузці необхідно використовувати 2 зажими, найбільш затребувані варіанти: «нога – нога» (жумари) та «груди – нога» (кроль та жумар).

За принципом роботи ці аксесуари поділяють на:

 

 • переламний – перегинає мотузку, не даючи їй зісковзнути в зажимі;
 • притискний – кулачок притискає мотузку до корпусу зажиму.

 

Частіше застосовують зажими відкритого типу, коли мотузку перекидають через корпус, але, якщо йдеться про високий рівень небезпеки, віддають перевагу моделям закритого типу, коли мотузка закладається через зняття кулачка. Виробники не радять брати таке спорядження для страхування, якщо навантаження більше 150 кг, зажим починає псувати мотузку. На брудних та мокрих волокнах зажими можуть зісковзувати, що є небезпечним для альпініста.

Найкращі зажими від надійних виробників

Якщо ви ще не досить вільно орієнтуєтеся в тонкощах такого обладнання, запрошуємо до інтернет-магазину Gorgany, де завжди дадуть пораду досвідчені консультанти. Компанія пропонує товари для туристів: взуття, одяг, харчування, спорядження, на ринку з 2006 року і вже зібрала чимало позитивних відгуків. Ціни доволі демократичні, бо Gorgany співпрацює з постачальниками без посередників.

На сайті представлені зажими для тросу від компаній Climbing Technology, First Ascent, Petzl, Rock Empire та багатьох інших, також можна купити блок-ролики, страхувальні пристрої. Компанія обслуговує всі міста України, оформити замовлення легко на сайті онлайн. Мешканці Одеси, Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Чернівців, Рівного, Житомира, Винниці, Дземброні, Буковеля також можуть завітати до магазинів офлайн, де теж представлений широкий вибір товарів.