Ці аксесуари виготовляються з тканин різної товщини та рівня водостійкості. Деякі схожі на легку водонепроникну куртку, інші - ближчі за щільністю до пластику. Вживаючи термін гермомішок, я трохи спрощую, адже водозахищена продукція лише на ньому не обмежується. До такого типу спорядження можна віднести і рюкзаки з водостійкого матеріалу, і невеликі кейси для смартфону чи іншої електроніки. У цій статті ми розглянемо, які види гермопродукції існують та на що потрібно звернути увагу при їх виборі.
Гермочохли призначені для захисту від негативного впливу вологи негабаритного спорядження: електроніки, документів, ліків, косметики, засобів гігієни. Часто вони виготовлені з цупкого, прозорого матеріалу, що дає змогу бачити їх вміст. Ті з них, що призначені для зберігання смартфонів або планшетів, можуть мати сумісний з сенсорним екраном матеріал, щоб ви могли проводити потрібні маніпуляції, не виймаючи пристрій з чохла.
Гермомішки - вид водозахисної продукції, що використовується для зберігання і транспортування різноманітного спорядження в умовах водного чи пішого походу, тривалого перебування у кемпінгу чи висотному таборі. Гермомішки сильно відрізняються між собою розмірам, матеріалами та конструкцією. За цими ознаками їх можна умовно поділити на легкі (lightweight) та міцні (durable). Перші виготовлені з використанням дуже легких матеріалів, просочених спеціальними засобами, що не пропускають вологу (наприклад, силіконом), мають таку ж легку фурнітуру й не дуже великий об’єм. Міцні (durable) гермомішки виготовляються з щільного, довговічного матеріалу, що не потребує особливо бережного поводження, мають досить значний об’єм. Легкі гермомішки, як правило, використовуються для піших походів, де першочерговою є саме вага виробу, міцні - у водних походах, експедиціях, висотних сходженнях, що передбачають тривале перебування на одному місці.
Для виготовлення гермопродукції використовують різноманітні синтетичні матеріали, що здатні тривалий час витримувати вплив води, низької або високої температури. В невеликих чохлах, як правило використовується термополіуретан (TPU) - щільний, досить надійний матеріал, часто безбарвний, щоб бачити вміст.
Для гермомішків використовується вінілові, нейлонові, поліестерові, ПВХ-матеріали. Перші з перелічених призначені для виготовлення легкої гермопродукції, призначеної для піших походів. Їх водостійкість досягається шляхом нанесення на шви та всю внутрішню поверхню силікону або схожого герметика. Перевага таких матеріалів - мала вага, відносна еластичність, що дуже цінно, коли переносиш усе спорядження на власній спині. З недоліків - не дають 100% герметичності при тривалому перебуванні у воді чи при зануренні. Для виготовлення міцних гермомішків для водних видів спорту й експедицій використовуються ПВХ - цупкий, повністю герметичний матеріал, що здатен дуже тривалий час перебувати в воді без ризику для вмісту мішка. Різна щільність ПВХ також впливає на водостійкість і термін експлуатації виробу. Так, еталонні мішки з цього матеріалу можуть мати щільність матеріалу в 500D.
Обирайте аксесуар, який відповідатиме вашим потребам та цілям. Наприклад, компресійний гермомішок ідеально підходить для походів з рюкзаком. Великий мішок з ручкою для перенесення та щільним матеріалом є хорошим вибором для тих, хто займається водними походами, риболовлею. Герморюкзак стане незамінним аксесуаром під час сплавів, експедицій чи походів у вологих регіонах. При виборі ємності мішка, орієнтуйтесь на потенційну кількість речей, які ви плануєте зберігати в ньому. Якщо мова лише про змінний одяг та білизну, достатньо буде гермочохла об’ємом 5 - 15 л.
Зверніть увагу на деталі, які роблять аксесуар більш практичним. Форма чохла, якість пошиття, фурнітури, наявність або відсутність ручки, віконця, герметичність блискавки мають значення. Деякі виробники, наприклад, використовують тканину білого кольору з внутрішнього боку, на контрасті з яким вам буде легше ідентифікувати вміст. Зважте, чи дійсно важливою для вас є наявність віконця, блискавки або додаткової кишеньки. В поході добре працює правило: чим менше речей можуть зламатися, тим краще. Тобто, не завжди додаткова функція є перевагою. Наприклад, зламана блискавка стане загрозою для повноцінної роботи рюкзака або чохла.
Головною характеристикою будь-якого спорядження є надійність, а гермомішків поготів. Адже від якості вашого спорядження залежить якість мандрів. Технологічні, функціональні, якісні гермомішки – це не тільки комфорт, але і безпека. Тому обираючи спорядження, не цурайтеся дізнатися більше інформації та порівняти. Наші консультанти з задоволенням допоможуть обрати гермомішок. Купити свій гермомішок можна на сайті, або у фізичному магазині Gorgany.