Такий прилад намагаються тримати в кожній оселі, адже при раптовому відключенні світла це – найперший помічник. І тим більш, коли йдеться про власний будинок, де й увечері слід перевіряти господарство, а взимку сутеніє рано. Якщо ж говорити про похід, то там без ручного ліхтарика не обійтися, пересуватися надвечір по незнайомій місцевості та навіть відійти за дровами чи водою без джерела світла буде ризиковано. Сучасні виробники випускають безліч найрізноманітніших моделей, серед яких можна вибрати для себе оптимальний та зручний варіант.
Досвідчені туристи відзначають, що такий пристрій допомагає не лише в побутових ситуаціях, з його допомогою цілком реально налякати диких звірів або подати сигнал SOS, якщо заблукав або травмувався. Відтак, ручний ліхтарик –
не розкіш, а необхідність, і обирати треба надійний, який не зрадить у складну хвилину. Моделі випускають різні за розмірами: від мініатюрних до великогабаритних – на всю команду. Деякі виробники пропонують варіанти з шокерами, котрі стануть у нагоді в проблемних ситуаціях.
Основні вимоги до ручних ліхтариків:
Для походу або домашнього вжитку вистачить ліхтарика потужністю від 100 до 150 люменів, світло можна обирати тепле або холодне, у кожного з них – свої переваги. Тепле не відбивається від крапель дощу, снігу, туману, не б’є по очах, створює затишок у наметі. Холодне характеризується меншою далекобійністю, але світить більш яскраво. Зручніше модель із фіксуючою кнопкою, щоб ліхтарик самовільно не вмикався у рюкзаку при випадковому натискуванні на прилад.
Більшість моделей розраховані на те, що яскравість світла можна регулювати, залежно від потреб. Але, купуючи ліхтарик, варто одразу потурбуватися про джерело його «харчування». Розряджений прилад нічим не допоможе в поході, тим паче, коли реанімувати його проблематично.
Виділяють 2 варіанти живлення:
Другий варіант обійдеться дорожче, крім того, для акумуляторів потрібні ще й заряджаючі пристрої. Але, якщо планується складний похід, краще обрати більш надійний виріб. Оптимальний варіант, коли ліхтарик працює і на батарейках, і на акумуляторах. Випускають також моделі ручних динамо-ліхтариків, щоб пристрій працював близько години, достатньо покрутити ручку 1-3 хвилини.
Перш, ніж обирати ручний ліхатарик, треба визначитися, для якої мети він потрібен, варто звернути увагу на варіанти з додатковими функціями чи вистачить основних. Наприклад, для домашнього вжитку спеціальний проблисковий режим ні до чого, а для походу він зайвим не буде. Якщо ви вагаєтеся у виборі, можете звернутися до досвідчених спеціалістів інтернет-магазину Gorgany, які завжди готові дати вичерпну консультацію.
Компанія спеціалізується на туристичному одязі, взутті, спорядженні, співпрацює тільки з надійними постачальниками, притому, без посередників, тому й ціни на товари значно нижчі, а якість – висока. В каталозі представлені моделі від фірм BioLite, Gearaid, Lifesystems, Nebo, Trekmates, купити ручний ліхтарик можна на сайті онлайн, Gorgany обслуговує всі міста України. Приймають також клієнтів магазини офлайн у Тернополі, Чернівцях, Рівному, Житомирі, Винниці, Дземброні, Буковелі, Одесі, Львові, Івано-Франківську.