Досвідчені лижники бекантрі, добре знають: такий атрибут, які лижні кішки, мають бути в запасі неодмінно. Вони не потрібні постійно, але, якщо знати, як і де їх застосовувати, можна суттєво посилити власну безпеку та пройти там, де здавалося б, вкрай неможливо. Це особливий лижний інвентар, котрий фіксується на взутті і забезпечує просування на ділянках задутого жорсткого снігу. Модель відрізняється від альпіністської, існує декілька систем кріплень, тому важливо підібрати правильний варіант під свої потреби.
Пристрій назвали так тому, що він чіпляється за поверхню не гірш, ніж кішка кігтями, гарантуючи власнику певну стійкість. Лижні кішки не придатні для підйомів по гірським схилам, вони потрібні, коли на снігу тоненька кірка, по якій складно пройти. Їх використовують для перетинання льодовиків, засніжених і кригових полів, стандартний варіант – із 10 зубців. Вперше такий пристрій розробив ще в 1908 році Оскар Екенштейн, а згодом італієць Генрі Гривель запустив його у виробництво, на основі якого згодом були створені лижні кішки.
Виділяють 3 системи кріплення лижних кішок до взуття:
Лижні кішки ще затребувані для скітура, адже, хоча більшість лижників обирають схили, де рухатися безпечно, з помірно глибоким та жорстким снігом, трапляються ділянки, де лижний камус тримає ненадійно. В цих випадках стають у нагоді саме такі пристрої, котрі допомагають не ковзати на корці і не провалюватися в сніг.
Цікаво, що такі вироби для пересування на лижах по твердому снігу та кризі досить розповсюджені в Альпах, де їх називають ножами. Перед покупкою треба зробити заміри лиж, бо ширина кішок має трохи перевищувати їхню ширину в місці кріплень, інакше система не спрацює. Якщо ж пристрій помітно широкий за лижі, то вони чіплятимуться одна за одну під час руху.
Виготовляють кішки для лиж із:
Новачкам радять потренуватися, перш ніж надівати кішки, кроки треба робити короткі, а лижню – неглибокою. Рухатися доведеться повільніше, ніж на камусах, однак такий варіант більш надійний.
Цей пристрій відноситься до спеціалізованого обладнання, тому шукати потрібно тільки у професіоналів. Інтернет-магазин Gorgany на ринку з 2006 року, тут працюють досвідчені фахівці, які добре знаються на туристичному спорядженні, одязі, харчуванні, взутті, і завжди готові дати корисну пораду. А головне – пропонують товари тільки від надійних постачальників, і оскільки компанія співпрацює з фірмами без посередників, то й ціни дуже демократичні.
Оформити замовлення можна на сайті онлайн, Gorgany обслуговує всі, без винятку, міста України. Крім того, приймають покупців і представництва офлайн, які розташовані в Одесі, Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Чернівцях, Рівному, Житомирі, Винниці, Дземброні, Буковелі.