Лижні палиці

Відобразити як Таблиця Список

Всього товарів - 3

Сортувати у порядку зменшення
на сторінці

Обираємо лижні палиці: що треба знати при виборі?

Всім лижникам відомо, що без такого аксесуару, як лижні палиці, на трасі немає, чого робити. Вони допомагають передавати силу на сніг, використовуючи рух рук, забезпечують сталість, використовуються не лише на бігових, а й на гірських лижах, у фрістайлі. Але варто враховувати, що моделі між собою різняться, до того ж, треба брати до уваги не лише розміри, а й зріст лижника.

З чого виробляють лижні палиці?

фЦі вироби у Великобританії називають палицями, а в Австралії – колодками, але суть аксесуарів незмінна. Виділяють гірські та бігові моделі, вони не можуть одна одну замінювати. Якщо треба купити палиці для гірських лиж, то треба враховувати, що вони коротші, зі спеціальним, випереджаючим вигином, аби звести до мінімуму ризик травми. Якщо бігові палиці розроблені, щоб лижнику було легше відштовхуватися та балансувати, то гірські допомагають утримувати рівновагу.

Крім того, випускають лижні палиці для слалому, швидкісного спуску, такі моделі сконструйовані так, щоб у складеному вигляді огинали тіло лижника, це необхідно для зниження спротиву. В слаломі використовують прямі палиці для зменшення швидкості, їх роблять із захистом на рукоятці. Вироби для бігових лиж виготовляють із:

  • алюмінію – міцні, недорогі, їх майже неможливо зламати, але занадто важкі;
  • пластику і скловолокна – легкі, дешеві, але дуже м’які й тендітні, їх обирають для прогулянок на підготовлених трасах;
  • карбону або с домішками пластику – жорсткі, легкі, надійні, зламати палицю складно, такі обирають для професіонали для змагань та тренувань.

На недорогих моделях ручки виготовляють пластикові або гумові, для перегонових – коркові. Якщо обираєте довжину палиць, звертайте увагу, що ці параметри пишуть з урахуванням відстані від одного кінця до іншого, хоча за правилами довжина на лижних палицях складає відстань від наконечника до точки кріплення темляка на ручці. Так що ці нюанси треба уточнювати у продавця. Свій зріст відносно виробу необхідно визначати безпосередньо в лижних черевиках.

Трохи детальніше про довжину лижних палиць

Дуже важливо підібрати цей аксесуар правильно, адже від нього залежить збалансована техніка, якщо палиці будуть задовгими для вашого зросту, то зростатиме навантаження на плечі. А низькі навантажуватимуть надмірно ноги.

Фахівці радять обирати довжину палиць, орієнтуючись на різновиди лиж:

  • класичні – від зросту лижника треба відняти 25-30 см, щоб кінці доходили до пахви;
  • ковзанові – віднімають 15-20 см, аби палиці сягали трохи вище плеча, при задовгих лижник швидко втомлюється.

Щодо темляків, то краще обирати моделі капкани, вони добре утримують руки, допомагають освоїти правильне відштовхування. Більш прості – у формі ремінців, пасують тільки для неспішних прогулянок. А от лапки, яких потребує палиця, для підготовлених трас обирають менші, для цілини – більші, щоб вироби не провалювалися в сніг.

Найкращі лижні палиці – вигідні пропозиції від Gorgany

Якщо ви хотіли б обрати для занять лижним спортом або лижних прогулянок якісні та надійні палиці, запрошуємо вас до інтернет-магазину Gorgany. Тут пропонують одяг, взуття, спорядження, харчування тільки від надійних виробників, можна купити лижні палиці від фірм Black Diamond, Dynafit, Fjord Nansen, Milo, які дуже піклуються про свою репутацію. На сайті встановлена пошукова система, куди треба ввести назву товару, виробника, можна позначити систему замків, регулювання довжини, вагу лиж, і одразу отримати оптимальний варіант.

Gorgany обслуговує всі міста України, оформити замовлення легко на сайті, якщо потрібна порада, завжди допоможуть досвідчені консультанти. Ціни дуже помірні, адже компанія працює без посередників. Крім того, приймають покупців магазини офлайн, де теж широкий асортимент товарів, представництва розташовані в Рівному, Житомирі, Винниці, Дземброні, Буковелі, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Чернівцях, всі контакти вказані на сайті.