Пальники

Туристичний пальник

Туристичні пальники стають все більш популярними серед любителів походів, активного відпочинку і тривалих подорожей. Вони активно використовуються для приготування їжі в умовах повної автономії.

Цей маленький портативний пристрій здатний забезпечити гарячою їжею кілька людей в пустельній і далекій від цивілізації місцевості. Завдяки компактним розмірам і невеликій вазі, практичний та функціональний туристичний пальник займає мінімум простору в рюкзаку.
 

Види туристичних пальників

Перш, ніж купити пальник для туризму бажано подумати, де ви плануєте його експлуатувати, адже існує кілька видів туристичних пальників, що відрізняються типом палива і мають свої плюси і мінуси в залежності від умов зовнішнього середовища.
 

Рідкопаливні і бензинові туристичні пальники

Рідкопаливні туристичні пальники експлуатуються з різноманітними видами рідкого палива, але, найчастіше в якості пального використовується очищений бензин (відомий, як калоша). Вони є ідеальним варіантом для приготування гарячого харчування на велику компанію і забезпечать безперебійну роботу в місцевості з холодним кліматом.

Бензинові туристичні пальники працюють виключно на бензині і не підведуть навіть при дуже низьких температурах. Перевагою очищеного бензину є те, що він швидко і повністю згорає, не засмічуючи пальник продуктами горіння.

Переваги:
- відмінно працюють при мінусових температурах
- стійка конструкція пальника
- невисока вартість палива

Недоліки:
- зазвичай вони важчі, ніж газові пальники
- існує ймовірність витоку палива
- висока вартість рідкопаливних пальниківМультипаливні туристичні пальники

Найбільш універсальними і практичними можна заслужено вважати мультипаливні пальники, тому їх найкраще використовувати для приготування їжі під час подорожей далекими від цивілізації місцевостями, де може не бути можливості роздобути потрібний вид палива. Для них в якості пального однаково добре підійде газ, бензин, гас, дизельне і навіть авіаційне паливо.

Переваги:
- універсальні і практичні
- можуть відмінно працювати при будь-яких температурах при правильно підібраному виді палива
- стійка конструкція
- невисока вартість палива

Недоліки:
- існує ймовірність витоку палива
- деякі види палива залишають осад і продукти горіння, тому існує необхідність регулярного чищення мультипаливних пальників туристичних
 

Газові туристичні пальники

Недорогі і компактні газові пальники працюють від різьбових або цангових балонів з ізобутановою сумішшю, яка забезпечує сильне полум'я і швидке нагрівання. Вони є оптимальним варіантом для туризму в теплий період року. В умовах низьких температур балони доведеться відігрівати, що не дуже зручно і вимагає додаткового часу.

Газові пальники бувають двох типів: невиносні і виносні. У першому випадку пальник накручується безпосередньо на балон, у другому – з'єднується з газовим балоном за допомогою шлангу. Серед переваг невиносних газових пальників варто відзначити їх легкість і компактність, але вони не дуже стійкі і навряд підійдуть для великих навантажень. До слабких місць пальників з прямим підключенням відноситься можливість перегріву балона. Виносний газовий туристичний пальник виключає цю імовірність, він більш надійний і стійкий, тому дає можливість приготування їжі для більшої кількості людей.

Переваги:
- невеликий розмір і легка вага
- простота використання
- наявність вбудованого п'єзопідпалу в більшості сучасних моделей (або ж наявність автономного п'єзопідпалу в комплекті)
- низький ризик витоку газу
- контроль потужності полум'я

Недоліки:
- погана стійкість невиносних моделей
- необхідність зігрівати газові балони перед використанням при низьких температурах (деякі моделі оснащені функцією попереднього підігріву газу, що компенсує цей недолік)
- знижується продуктивність при зниженні тиску в балоні
- вартість газових балонів набагато вища іншого виду палива
 

Інтегровані системи

Інтегровані системи для приготування їжі розроблені для отримання високого показника продуктивності. Вони дозволяють суттєво зменшити витрату палива і забезпечити швидке закипання води. Для досягнення максимальної ефективності вони обладнані туристичним пальником, спеціальною посудиною з радіатором і вбудованим вітрозахистом, що являють собою одну систему.Як вибрати і на що звернути увагу при купівлі туристичного пальника

Існує кілька параметрів, які впливають на вибір туристичного пальника.

Насамперед слід звернути увагу на розміри і вагу пальника. Від них залежатиме кількість необхідного місця для розміщення пальника у вашому багажі.

Другим важливим параметром є максимальне навантаження на пальник. Від нього залежить максимальний обсяг казанка, який можна використовувати для приготування їжі на цьому туристичному пальнику.

Не менш важливі характеристики – час закипання одного літру води і максимальна витрата палива. Перший пункт дозволить зрозуміти, як швидко ви зможете закип'ятити воду для приготування їжі, а другий – розрахувати приблизну кількість палива для запланованої подорожі.
 

Де купити пальник

Купити пальники туристичні, газові балони, а також казанки та інші засоби для приготування їжі під час походів та подорожей ви можете в інтернет-магазині Gorgany.
 

Мережа магазинів Gorgany © 2005-2023