Рюкзаки для походів

Відобразити як Таблиця Список

Всього товарів - 312

Сортувати у порядку зменшення
  1. Рюкзак Gregory Optic 58 -30%
    Рейтинг:
    0%
    Рюкзак Gregory Optic 58
    Від 7 802 грн Regular Price 11 145 грн
  2. Рюкзак Osprey Kestrel 58
    Рейтинг:
    100%
    Рюкзак Osprey Kestrel 58
    Від 11 390 грн
  3. Рюкзак Osprey Kestrel 68
    Рейтинг:
    100%
    Рюкзак Osprey Kestrel 68
    Від 11 990 грн
  4. Рюкзак Osprey Atmos AG 65
    Рейтинг:
    97%
    Рюкзак Osprey Atmos AG 65
    Від 15 990 грн
  5. Рюкзак Osprey Talon 33 до -20%
    Рейтинг:
    100%
    Рюкзак Osprey Talon 33
    Від 7 024 грн Regular Price 8 780 грн
  6. Рюкзак Osprey Hikelite 32
    Рейтинг:
    100%
    Рюкзак Osprey Hikelite 32
    Від 7 790 грн
  7. Рюкзак Gregory Baltoro 75 RC
    Рейтинг:
    0%
    Рюкзак Gregory Baltoro 75 RC
    Від 18 575 грн
  8. Рюкзак Osprey Rook 50
    Рейтинг:
    0%
    Рюкзак Osprey Rook 50
    Від 9 270 грн
  9. Рюкзак Osprey Atmos AG 50
    Рейтинг:
    100%
    Рюкзак Osprey Atmos AG 50
    Від 14 990 грн
  10. Рюкзак Osprey Talon 44
    Рейтинг:
    0%
    Рюкзак Osprey Talon 44
    Від 10 250 грн
  11. Рюкзак Osprey Kyte 48
    Рейтинг:
    0%
    Рюкзак Osprey Kyte 48
    Від 10 740 грн
  12. Рюкзак Sierra Designs Flex Capacitor 40-60
    Рейтинг:
    100%
    Рюкзак Sierra Designs Flex Capacitor 40-60
    Від 10 080 грн
  13. Рюкзак Osprey Kestrel 48
    Рейтинг:
    0%
    Рюкзак Osprey Kestrel 48
    Від 10 740 грн
на сторінці

Вибір рюкзака є одним із найважливіших рішень, які ви повинні прийняти до подорожі.

Про види рюкзаків, особливості призначення, технічні характеристики та корисні дрібниці.

Ми підготували п’ять рюкзаків від американської компанії Osprey для подорожей та походів

Для різних типів подорожей підійдуть рюкзаки в діапазоні від 40 до 60 літрів. Якщо ви захочете взяти більш просторий намет, розширити свою кухню поза залиті окропом пакети з сушеною їжею, додати подушку, рушник чи маленьке похідне крісло, гамак або додатковий тент, то вам, скоріш за все може знадобитись рюкзак близько 60 літрів. Однак вирішальними тут будуть ваші особисті вподобання, а не дистанція чи сезон подорожі.


Поясний ремінь безпосередньо впливає на те, наскільки комфортно ви зможете переносити ту чи іншу вагу рюкзака. Розробники часто зазначають допустиму максимальну вагу, якою можна навантажити ваш рюкзак. Більша вага не означає, що рюкзак не витримає і порветься, запас міцності в нього значно більший і це перевірено багатьма емпірично, однак це означає що при перевищенні ліміту ваги вам буде не зручно її переносити. 

Рюкзак конструктивно складений так, щоб вся вага, якою ви його навантажили передавалась на пояс. Далі пояс рюкзака перерозподіляє вагу на ваш корпус. Тонкі гручкі елестичні поясні лямки добре справляються з вагою до 10-12 кілограмів. Якщо ви плануєте переносити більше, 15-18 кілограмів, варто придивитись до товстіших лямок, набитих м’якою піною. Експедиційні рюкзаки, розраховані на те, що ви тягатимете в них альпіністичне спорядження, мають масивні грубі поясні лямки та в них ви з комфортом можете переносити й більше 20 кілограмів. Пояс має щільно прилягати до тіла в районі тазової кістки.


Каркас та спинка. Каркас переносить всю вагу всередині рюкзака на пояс, а також формує ергономічний силует спинки. Він може бути виконаний з металевих чи композитних матеріалів, мати форму пластини або трубки. Каркас може натягувати сітку, яка буде прилягати до вашої спини, а основне відділення рюкзака знаходитиметься на певному віддаленні. Таке рішення забезпечить вам найкращу вентиляцію. 

 

Більш традиційний варіант, це коли каркас формує цілісну спинку з напівжорсткого матеріалу, що повторює форму спини та прилягає до неї. Тут може бути два варіанти. Перший - подушки, набиті м’яким матеріалом та покриті сітчастою тканиною. Такі спинки поступово відходять в минуле через свої недоліки - велику вагу та здатність всотувати багато вологи, дощу та поту. Другий варіант значно практичніший. Це панелі з рельєфної м’якої піни, що утворює канальці для вентиляції. Такі панелі достатньо м’які та гнучкі, разом з тим тонші та легші.


Плечеві лямки та грудна стяжка. Якщо ви правильно налаштували рюкзак, то плечеві лямки не мають перерозподіляти хоч якусь вагу на ваші плечі. Вони всього лиш запобігають відхиленню рюкзака від спини та вібраціям при кожному кроці. Отже, лямки мають прилягати достатньо щільно, але не бути навантаженими. 

 

Найкращі виробники роблять свої лямки фігурними так, щоб вони добре облягали тіло, не тиснули ребром на шию чи груди, гарно вентилювались. Важливо використовувати грудну поперечну стяжку, яка розподілятиме тиск плечевих лямок на грудну клітину і підтримуватиме стабільність всього рюкзака в русі. Якщо ви відчуваєте, що лямки вам неприємно тиснуть у передній частині плечей та рюкзак тягне вас назад, то відрегулюйте поперечну стяжку та відуйте різницю.


Кілька порад щодо підбору та пакування рюкзака

 

  • Більшість рюкзаків мають систему регулювання довжини спинки, що дозволяє підпасувати рюкзак під різний зріст. Також деякі виробники пішли ще далі, і роблять моделі у двох розмірах, відповідно до загальної довжини спинки. Отже ви можете обрати розмір, а далі точно відрегулювати рюкзак на свій зріст. Якщо ви маєте середній зріст, 173-178 сантиметрів, вам може добре сісти і більший і менший розмір. Важливо міряти всі доступні варіанти і зупинитись на тому, що за відчуттями буде максимально комфортним. 
  • Добре підібраний та відрегульований рюкзак розподіляє всю вагу на ваш пояс та стегна, не тисне на плечі, не тягне вас назад а також у вас не повинно бути відчуття, що він звисає нижче поясу. Для того, щоб зрозуміти наскільки комфортною має бути посадка, вам доведеться приміряти багато моделей та обрати найкращу.
  • Пакуючи рюкзак пам’ятайте, що він краще сидітиме на вас, якщо його центр ваги буде якнайближче до вашої спини наприти попереку. Отже саме туди потрібно класи найбільш важкі речі.
  • Пакувати рюкзак буде значно легше, якщо ви позбавитесь всіх чохлів на вашому спорядженні. Наприклад чохлів на намет, килимок, компресійного мішка для спальнику чи інших речей. Найкраще спакувати намет розподіливши його на три частини: дуги, тент та внутрішній намет. Для речей, що будуть використані на стоянці краще мати один окремий гермомішок і скласи разом спальник та одяг. Мілкі речі також краще організувати по кільком мішкам, наприклад окремо кухню, електроніку та гігієну.
  • Ніколи не фіксуйте жодного спорядження зовні рюкзака, особливо важкі речі, такі як намет та спальник. Це розбалансує рюкзак і вам буде незручно йти з ним. Весь одяг та спорядження мають бути всередині рюкзака, адже саме для цього він існує. Виключенням може бути лише легкий пінний килимок, для якого є спеціальні стропи, а також трекінгові палиці у режимі перевезення.

Головною характеристикою будь-якого спорядження є надійність, а рюкзака для походів поготів. Адже від якості вашого спорядження залежить якість мандрів. Технологічні, функціональні, якісні рюкзаки для походів – це не тільки комфорт, але і безпека. Тому обираючи спорядження, не цурайтеся дізнатися більше інформації та порівняти. Наші консультанти з задоволенням допоможуть обрати рюкзак для походів. Купити свій рюкзак для походів можна на сайті, або у фізичному магазині Gorgany.