Трекінгові палиці

Відобразити як Таблиця Список

Всього товарів - 135

Сортувати у порядку зменшення
  1. Трекінгові палиці Black Diamond Trail Back
    Трекінгові палиці Black Diamond Trail Back
    Від 3 705 грн
  2. Палиці трекінгові Black Diamond Trail Explorer 3
    Палиці трекінгові Black Diamond Trail Explorer 3
    Від 2 145 грн
  3. Трекінгові палиці Gabel Mont Blanc FL 4.0
    Трекінгові палиці Gabel Mont Blanc FL 4.0
    Від 3 400 грн
  4. Трекінгові палиці Pinguin Carbon FL Foam
    Трекінгові палиці Pinguin Carbon FL Foam
    Від 2 964 грн
  5. Трекінгові палиці Black Diamond Trail Sport
    Трекінгові палиці Black Diamond Trail Sport
    Від 3 315 грн
  6. Трекінгові палиці Black Diamond Distance Z
    Трекінгові палиці Black Diamond Distance Z
    Від 4 875 грн
  7. Трекінгові палиці Pinguin Ascent FL Cork
    Трекінгові палиці Pinguin Ascent FL Cork
    Від 2 223 грн
  8. Палки трекінгові Black Diamond Alpine Carbon Z
    Палки трекінгові Black Diamond Alpine Carbon Z
    Від 8 190 грн
  9. Трекінгові палиці Pinguin Shock FL/TL foam
    Трекінгові палиці Pinguin Shock FL/TL foam
    Від 2 535 грн
  10. Трекінгові палиці Black Diamond Trail Sport 2
    Трекінгові палиці Black Diamond Trail Sport 2
    Від 2 145 грн
  11. Трекінгові палиці Gabel Ibex Carbon XT
    Трекінгові палиці Gabel Ibex Carbon XT
    Від 6 750 грн
  12. Трекінгові палиці Dynafit Vertical Pole
    Трекінгові палиці Dynafit Vertical Pole
    Від 4 795 грн
  13. Трекінгові палиці Masters Ranger
    Трекінгові палиці Masters Ranger
    Від 2 139 грн
  14. Трекінгові палиці Gabel Hybrid Carbon XT
    Трекінгові палиці Gabel Hybrid Carbon XT
    Від 6 300 грн
на сторінці

Трекінгові палиці – опціональний аксесуар чи важливий елемент спорядження? Про можливості трекінгових палиць, їхні види та правила використання.

Телескопічні трекінгові палиці — не новий елемент спорядження туриста. Колись їх частіше називали «альпеншток» (від нім. Alpen - Альпи і нім. Stock — палиця), і вони мали трохи інший вигляд, аніж сучасні: палиця завдовжки півтора метри або більше, що мала гострий сталевий наконечник й іноді забезпечена темляком, що страхував її на руці.  До 1940-х років XX століття застосовувалася і альпіністами. Два альпенштоки в гірській місцевості використовувалися для кріплення одного намету. На зміну старим альпенштокам згодом прийшли трекінгові палиці.

В сучасних умовах це незамінний елемент спорядження, який на українських теренах щодня завойовує нових користувачів. Він, як і все, що створюється для людей, котрі вирушають в дику природу, створений для збереження здоров’я, та підвищення ефективності ресурсів і можливостей  людського тіла в специфічних умовах.
Отже, в кількох словах детальніше про трекінгові палиці, їхні різновиди, особливості конструкцій і рекомендації для застосування.
Палиці для пішохідного туризму – найчастіше вживаною формою є трубки, що подовжують одна одну телескопічним методом та кріпляться одна до одної на певній довжині з допомогою спеціальних кріплень-замків, які бувають двох типів. Ще одним варіантом конструкції трекінгових палиць є  складні палиці, де частини не зсуваються одна в одну, а «ламаються» як каркас намету. В робочому вигляді коліна тут утримуються з допомогою натягнутого шнура. Деякі з таких моделей також можуть регулюватись по довжині. Варіанти палиць в такій конструкції мають малу вагу і розміри (в складеному вигляді трохи більше 30см). Виробники таких палиць рекомендують використовувати їх тільки у нескладних мандрівках. Тривалий трекінг по складній місцевості з важким наплічником – не їхня стихія.
Якщо повернутись до телескопічних палиць, то варто кілька слів сказати про два типи замків-фіксаторів довжини:

-          цанговий (twist-lock, гвинтовий) замок

-          ексцентриковий (lever lock, важіль)

В палицях з цанговим замком фіксація потрібної довжини відбувається обертанням секцій одна відносної іншої. Така фіксація сьогодні вважається найнадійнішою. Ще один плюс – моделі з таким замком зазвичай мають нижчу ціну. Певним недоліком цього типу замка є незручність його використання при низьких температурах, оскільки його механізм може замерзнути і перестати функціонувати, а також з ним незручно працювати в рукавицях.

Ексцентрикові замки вважають більш зручними для холодної погоди, оскільки розташовані зверху і мають простіший механізм дії, зокрема це зручно, коли ваші руки в рукавицях. Якщо  ж ви плануєте використовувати палиці не тільки влітку, то варто придивитись на моделі саме з такими фіксатором довжини. Важливо враховувати, що зовнішнє розміщення робить замок більш вразливим до механічних пошкоджень.
Ручка розміщена у верхній частині палиці, може бути виготволена з ґуми, пластику, неоперену чи коркового дерева. Пластик найдешевший матеріал і при цьому найважчий, та й рука біля нього потіє найбільше, а відтак втрачається надійність зчеплення з рукою і ефективність роботи палиці. Коркове дерево – найефективніше працює, навіть якщо рука спітніла, зчеплення тут є високим. Неопрен також відзначається ефективним зчепленням, його особивість - він м’яко сидить в руці. Форма самої ручки також грає роль, проте різні виробники по-різному підходять до ергономічності, тож враховуйте власні побажання та рекомендації відомих брендів.
Темляк - м’який ремінець на ручці, що допомагає втримати палицю в руці.  Він повинен бути розміщений на зап’ясті та бере на себе велику кількість навантаження. Найкраще коли цей елемент буде відносно м’яким та достатньо широким – це додасть ефективності і комфорту при використанні трекінгових палиць. Також варто звернути увагу на його еластичність, що повинна бути невеликою, та легке регулювання довжини під потрібний обхват руки.
Наконечник палиці найчастіше виконаний з дуже твердого карбіду вольфраму – победіту. Обставини бувають різними, тож при потребі його завжди можна замінити самостійно, придбавши новий комплект. Функція наконечника – максимальне зчеплення з поверхнею терену, де проходить мандрівка - ліс, скелясті пагорби, інше.

Матеріали з яких виготовляють палиці: сплав алюмінію або карбон. Карбонові моделі набагато легші і при цьому дорожчі. Їхнім недоліком є стійкість до бокових ударів та зносостійкість матеріалу, як такого. Кожна глибока подряпина, які є неодмінним атрибутом активного використання палиць, особливо на складніших маршрутах, це майбутнє місце потенційного злому. 

Якою б не були конструктивні особливості, будь-які палиці для пішохідного туризму дають додаткові точки опори. Палиці дають можливість перенести приблизно 40% навантаження з ніг на руки, чим зменшують ймовірність травмування зв’язок при підйомі, і особливо(!) при спуску. Використовуючи палиці, ви менше втомлюєтесь, результатом чого є збільшена ефективність вашого пересування разом із зростаючим задоволенням від подорожі. Також палиці можна пристосувати для побутових потреб під час походу, наприклад, для установки деяких наметів.
Існує окремий вид палиць для скандинавської ходи – це вид активного відпочинку, що доволі поширений у Західній Європі, та набирає популярності в Україні. Основна відмінність від стандартних трекінгових палиць полягає в специфічній конструкції темляка та наконечника, які допомагають більш зручно використовувати їх для цього виду проведення дозвілля.
Придбати палиці як для скандинавської ходи, так і для складнішого трекінгу можна в мережі магазинів Gorgany або ж оформивши замовлення тут в нашому інтернет-магазині, при потребі проконсультувавшись з менеджерами телефоном. Не переживайте за вартість доставки якщо ви мешкаєте у Вінниці, Ужгороді, Дніпрі, Херсоні чи може в Рахові серед високих гір Мармарошу, ми завжди допомагаємо нашим клієнтам, тож ознайомтесь за яких умов ви могли б оформити доставку за наш рахунок.
Приємних вам подорожей на нових стежках, і будьте уважні.

Мережа магазинів Gorgany © 2005-2023