Їжа для походів

Фільтри
Відобразити як Таблиця Список

Всього товарів - 18

на сторінці
Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

Всього товарів - 18

на сторінці
Сортувати у порядку зменшення

Сублімовані продукти, Їжа для походів

Аби пройти задуманий  туристичний маршрут потрібно дотриматись багатьох важливих умов та факторів. Один із них це якісне наповнення організму поживними речовинами та енергією, а інколи і додатковими дозами мінералів та мікроелементів. Фізичні навантаження, які чекають на мандрівника: важкий наплічник, перепади висоти, складність рельєфу, ефективна комунікація з іншими членами команди – потребують великої кількості енергії. Тож на етапі планування походу варто уважно підходити до теми харчування.

Наступні кілька абзаців міститимуть трохи теоретичної, а трохи й практичної, прикладної, інформації.

Отже, калорійність чи енергетична цінність  - це кількість енергії, що міститься в одиниці маси їжі.
Засвоюваність – це максимальна здатність організму перетравити і отримати енергію від певної їжі. Наприклад, для цукру цей показник становить майже 99%, а от для м’ясної консерви всього лиш 30%. Можливість засвоєння їжі організмом зменшується при великій втомі, браку кисню, при хворобах.
Білки, жири та вуглеводи - основні компоненти-складники їжі. Кожен з них має різну калорійність і засвоюваність. При окисненні одного грама білків або вуглеводнів утворюється приблизно 4,1 ккал енергії, у випадку із жирами цей показник збільшується до 9,3 ккал.
Вуглеводи – основний канал постачання енергії в організмі. При їх окисненні з цукру в крові вони швидко і практично повністю перетворюються на енергію. Їхнє засвоєння набагато легше, аніж жирів і відбувається з меншою затратою кисню. Цей момент дуже важливий  в час інтенсивної роботи м’язів, наприклад, при підйомі на гірський хребет. Тож в цей момент вартує підкріпитись чимось,  що має великий відсоток вуглеводів у своєму складі.  Для ширшого розуміння: якщо кількість цукру в крові впаде нижче за певний рівень, наша працездатність знизиться в рази, з’явиться відчуття втоми. Якщо вчасно не відновити потрібний рівень цукру, це викличе розлади вищої нервової системи – порушиться координація рухів, мова стане незв’язною. Таке явище має назву гіпоглікемія. Для уникнення цього негативного ефекту беріть із собою, до прикладу, спеціальні енергетичні чи шоколадні батончики або ж просто грудочки цукру.

Існують різні рекомендації в кількостях вказаних компонентів у похідній їжі. Один із варіантів рекомендованого пропорційного співвідношення 1:1:4 – білки : жири : вуглеводи. Згідно з цієї пропорції відповідно розраховується раціон та набір продуктів, які ви візьмете з собою в мандрівку чи сходження. Звісно багато що залежить від умов зовнішнього середовища, складності маршруту та техніки його подолання, також вплив на потребу в харчуванні мають і унікальні особливості кожного організму, які при потребі обов’язково враховуються.
Продовжуючи логіку розрахунку калорійності (Q)  на 100 грам продукту для походу за запропонованою пропорцією отримаємо наступну картину:
Q = (1 * 4,1 +1 * 9,3 +4 * 4,1): (1 +1 +4) * (100 ) = 497 (приблизно 500 ккал).
Орінтовно 30% відсотків від спожитої їжі ми відведемо на незасвоєну масу. Відтак, реальна планована середня калорійність буде близька до 350 ккал на 100грам їжі.
Для прикладу, енергозатрати для піших мандрівок I-III категорії складності для дорослих орієнтовно складають 3-3,5 тис. ккал на добу, що приблизно дорівнює 1 кг їжі на людину. 
Приблизний розподіл добового харчування може бути таким:
30%-35% – сніданок.  Смачні страви, що легко засвоюються в невеликих об’ємах (наприклад, каші з додатками сухофруктів).

25-30% – обід: тут краще спожити комбінацію висококалорійна жирна + солодка їжа: ковбаса, сало, м’ясні і рибні консерви, халва + цукор, цукерки, сухофрукти, вафлі, соки

25%-35% – вечеря повинна компенсувати денні енергозатрати і приготувати нас до наступного дня. Тут добре підійдуть страви багаті білками і вуглеводнями: супи, білі каші, м’ясо, сир, макарони. Також рекомендують пити багато чаю.

10-15%короткі перекуси під час недовгих зупинок-привалів: нехай вони складаються з  багатих вуглеводами продуктів, які можна мати під рукою. За будь-якої вдалої нагоди на пішохідному маршруті можна їсти горіхи, курагу, родзинки.

Характеристи продуктів, які варто брати із собою

1. Легкість і калорійність. Вибір варто зупиняти на продуктах з високим відсотком засвоюваності.

2. Швидкість і нескладність приготування. Зазвичай немає  ні часу, ні сил, ні особливого натхнення на довгі куховарні танці чи складні рецепти.

3. Придатність протягом усього походу і транспортабельність. 

4. Смакові якості: смачна їжа набагато краще засвоюється.

Сучасні технології та дослідження дають широку можливість вибору продуктів для походу чи аутдорного часопроведення. Їжа для походу може бути сублімована, чи просто правильно висушена в домашніх умовах. Існують варіанти напівфабрикатів, що являють собою повноцінні страви висушені в спеціальних печах. Для того, аби ви відчули смак знайомих чи навіть улюблених страв (борщ, картопля зі свининою, рис різотто, інші) достатньо просто залити на кілька хвилин пакет з напівфабрикатом гарячою водою  з пальника і розмішати. Через 5 хвилин, можливо, ви відчуєте смак дитинства в каші з родзинками і курагою.

Всі ці можливості дають товари представлені на нашому офіційному сайті та в мережі магазинів по Україні. Молодий і відомий бренд ЇDLO зі столиці Буковини Чернівців та німецький Nutrixxion. Серед асортименту останнього також є батончики-антиспазм з магнієм, для тих, хто бігає трейлові марафони чи бере участь в інших складних змаганнях де потрібна висока витривалість м’язів.
Звісно, запропоновані варіанти туристичної їжі ви можете використовувати і в щоденних умовах міста чи туризму серед цивілізації або ж просто взяти в дорогу з собою і не їхати голодним в потязі Ужгород-Харків. Нехай забудуться часи курки-гриль, ковбаси і варених яєць в купе потягів, особливо плацкартних .  При бажанні чимось з асортименту їжі для походів можна досить вдало перекусити на роботі, проте, на жаль, ні в якому разі вона не може замінити повноцінного харчування, тож не зловживайте.

Мережа магазинів Gorgany © 2005-2021