Синтетична термобілизна підходить для активного руху. Вона має облягаючий крій, добре відводить вологу від тіла і швидко висихає. Це значить, що після активного руху ви не будете мокрими і не змерзнете, коли зупинитесь.

Термобілизна з вовни вівці мериноса зігріває, коли ви не рухаєтесь. Має вільний крій, приємна на дотик, добре підходить для сну. Не вбирає вологу і запахи. Чим щільніша тканина, тим тепліша термобілизна.

Комбінована термобілизна із синтетики і вовни – для активностей у холодних умовах. Добре облягає, одночасно відводить вологу від тіла і зігріває.
Для активного руху підійдуть шкарпетки із синтетики. Вони швидко висихають і не натирають. Посилені у зонах стопи і п'яти: місцях, що найбільше зношуються.

Якщо потрібно довго стояти при низьких температурах – підійдуть шкарпетки з вовни. Вони утримують тепло ніг, не вбирають вологу і запахи.
Орієнтуйтесь, щоб температура "комфорт", що написана на спальнику співпадала, або була на кілька градусів меншою за температуру, при якій ви плануєте спати. Не орієнтуйтесь на показники "ліміт" і "екстрим". Ночуючи при цих температурах, ви матимете ризик переохолодження та загрозу для здоров'я і життя.

Врахуйте конструкцію, ширину і довжину спальника під свій зріст і комплекцію.Ідеально, коли у ньому є вільний простір – тоді спати комфортно і утеплювач добре функціонує.

Для сну в окопі чи бліндажі радимо обирати спальник з синтетичним утеплювачем. Він зносостійкий і утримує тепло навіть в умовах вологості.
Чим менший отвір термоса, тим довше він зберігає температуру напою.
Килимки бувають пінні, надувні та самонадувні. Теплоізоляція килимка вказується на упаковці і вимірюється у "R-value". Чим більша ця цифра – тим краще килимок ізолює від холоду.

Пінний ізолює від холоду та вогкості, яка йде від землі. Зносостійкий, простий у використанні. Навіть якщо проколеться, його властивості не зміняться. Легкий, бюджетний, але досить об'ємний.

Самонадувний має всередині піну, дуже схожу на губку для посуду. Килимок вбирає повітря і сам надувається приблизно за 15 хв. За потреби можна надути ротом. Порівняно з пінним карематом має кращу теплоізоляцію, зручніший для сну і менший у складеному вигляді.

Надувний: легкий, компактний, найкомфортніший для сну, але й найвразливіший до проколів.

Щоб уникнути проколів і покращити теплоізоляцію його радимо підкладати до нього пінний килимок і спати у приміщенні.

Найефективнішою є інтегрована система. Залежно від моделі, час закипання 1 л води – до 3 хв. Компактна, легка, стійка до вітру, економить газ у балоні. Газовий балон купується окремо.

Пальник, що накручується на балон – легкий і компактний, поміщається у кишеню. Найкраще підійде для нагрівання води чи готування їжі на 1-3 людей.

Твердопаливний пальник простий, бюджетний, працює на гілках, чи будь-якому іншому твердому паливі, що є довкола. Врахуйте, що за вологих умов розпалити його може бути складніше.
Ліхтарик для військових обов'язково має бути з червоним світлодіодом, без елементів світлонакопичення і світловідбивних елементів.

Щоб ліхтарик не вимкнувся в незручний момент, радимо моделі, що працюють від батарейок, або гібридні ліхтарики в які можна вставити акумулятор.
Інтернет-магазин Gorgany.com, туристичне спорядження © 2005-2022