Яке туристичне взуття купити? Ми частенько отримуємо запити: “трекінгове взуття чоловіче”, “трекінгове взуття жіноче”, “трекінгове взуття”, “зимове трекінгове взуття”. Тож розуміємо та знаємо потреби своїх клієнтів.
Трішки поговоримо про це. Отож, взуття можна поділити так:
Вибір відповідних туристичних черевиків — це процес пошуку. Не соромтесь написати чи подзвонити у Gorgany та сказати, яке туристичне взуття вам потрібне. Взуття для активного відпочинку вашої мрії, повинні співпадати вашим намірам, як і куди ви йдете. Ви також повинні переконатися, що вони ідеально підходять. У нашому магазині вас чекає запаморочливий вибір: від надлегкого трейлового взуття до альпіністського черевика на висоти 6 000 м. Розуміння того, що входить до складової взуття: матеріалів, проміжної підошви, устілки, шнурків, покриттю та інших частин взуття для гірського туризму, може допомогти вам уточнити свій вибір. Ніхто й ніколи не любив пару погано підібраного туристичного взуття. Якщо ж ви не маєте бажання проколювати мозолі, то радимо вам приділити час для того, аби більше дізнатися про взуття для гірського туризму і не тільки.
За статтю.
В свою чергу окремі типи відрізняються в основному розмірами, кроєм, адаптованим до анатомічних відмінностей статей, і, звичайно, також зовнішнім виглядом та кольором. Взуття також відрізняється по висоті. Найчастіше ми стикаємось з цим поділом саме у трекінговому взутті. Варто розрізняти їх за моделями: низьке та по кісточку.
На додаток до цих двох основних категорій, ми іноді можемо зустріти подальший поділ взуття по щиколотку на моделі, що називаються MID (середні) та HIGH (високі) відповідно до висоти халяви.
Низькі черевики, як правило, легші. Черевики по щиколотку забезпечують кращий захист від розтягнення зв’язок або потрапляння бруду, води та снігу. Низьке взуття більше підходить для динамічних або менш складних навантажень. Взуття по щиколотку можна використовувати на важкодоступній місцевості, і там, де потрібна краща стійкість.
Моделі з низьким вирізом і гнучкою проміжною підошвою чудово підходять для денних прогулянок. Ті хто люблять легкість, можуть навіть вибрати кросівки для бігу на далекі відстані. Загалом, туристичні черевики — це моделі середнього та високого вирізу, що призначені для денних походів або коротких подорожей з легким вантажем. Вони доволі гнучкі і потребують мало часу на обкатку, але їм не вистачає підтримки та довговічності, як у міцних трекінгових черевиках.
Черевики для трекінгу чи тривалих мандрів слугуватимуть вам довго та збережуть ноги від важких вантажів. Більшість із них мають високий виріз, який охоплює щиколотки для кращої підтримки. Міцні та підтримуючі, з жорсткішою проміжною підошвою, ніж у легших черевиках, вони підходять для подорожей на складному рельєфі. Якщо ви шукаєте саме таке взуття, то радимо зазирнути до Zamberlan.
Матеріали впливають на вагу черевика, повітропроникність, довговічність і водонепроникність. Суцільнозерниста шкіра забезпечує чудову стійкість до стирання, а також дуже хорошу водостійкість. Їх найчастіше використовують у туристичних черевиках створених для тривалих мандрівок. Вони не похизуються особливою легкістю, проте з часом ви швидко звикните до такого туристичного взуття. Та не забувайте, що перед початком тривалої подорожі потрібен час для того аби розносити взуття. В жодному разі не йдіть у гори після покупки туристичного взуття — спершу розносіть їх, аби нога призвичаїлась.
Черевики з шкіри нубук — це повнозерниста шкіра, яка була відполірована, щоб нагадувати замшу. Взуття з нубуку дуже міцне і стійке до води та стирання. Такі туристичні черевки для чоловіків, чи то туристичне жіноче взуття, чи можливо дитяче туристичне взуття — воно дуже довговічне та гнучке, проте, також потребує достатньо часу, щоб призвичаїтися перед мандрівкою.
Синтетика. Поліестер, нейлон і так звана «синтетична шкіра» часто зустрічаються в сучасних черевиках. Вони легші за шкіру, швидше розтираються, швидше сохнуть і зазвичай дешевші. Недоліки: вони можуть зношуватися раніше через велику кількість швів із зовнішнього боку черевика.
Водонепроникні мембранні черевики або ті, які називаються «водонепроникними», мають верх із водонепроникних/дихаючих мембран (таких як Gore-Tex або eVent), щоб ноги залишалися сухими у вологих умовах. Мінус: знижена повітропроникність, створена мембраною (порівняно з вентиляційною сіткою, яка використовується на деяких неводонепроникних черевиках), може спонукати ноги пітніти в літні дні.
Є навіть веганські туристичні черевики. Що це означає, мабуть здогадалися. Таке взуття виготовляється без будь-яких тваринних інгредієнтів або побічних продуктів. Синтетична ізоляція додається до деяких альпіністських черевиків для тепла під час походів по снігу та льодовиках.
Проміжна підошва, яка забезпечує амортизацію, захищає ноги від ударів і значною мірою визначає жорсткість черевика. Жорсткі черевики, якщо прислухатись, звучать так собі. Але для довгих походів по кам'янистій, нерівній місцевості вони забезпечать комфорт і стабільність. Жорсткий черевик не дозволить вашій нозі забиватись, вдаряючись об кожен камінь чи корінь дерева, на який ви стаєте. Найпоширенішими матеріалами проміжної підошви є EVA (етиленвінілацетат) і поліуретан.
EVA трохи м’якший, легший і дешевший. Проміжна підошва використовує EVA різної щільності, щоб забезпечити міцнішу підтримку там, де це необхідно (наприклад, навколо передньої частини стопи).
Поліуретан, як правило, міцніший, тому його зазвичай використовують у взутті для тривалих подорожей та альпіністському взутті.
Хвостовики. Ці вставки товщиною 3–5 мм розташовані між проміжною та зовнішньою підошвою черевика, щоб збільшити жорсткість проміжної підошви. Вони відрізняються по довжині; деякі покривають всю довжину проміжної підошви, а інші покривають лише половину. Пластини. Тонкі напівгнучкі вставки розташовані між проміжною та зовнішньою підошвою, а також під хвостовиком (якщо є). Вони захищають ноги від ударів об коріння дерев або каміння.
Гума використовується для підошви у всіх туристичних черевиків. Протектор — це виступи, що забезпечують зчеплення на підошві. Для кращого зчеплення на трекінговому і альпіністських черевиках часто використовуються глибший та з вигляду агресивніший протектор. Широко розташовані виступи забезпечують хороше зчеплення та легше очищають бруд. Якщо ви плануєте зайнятися альпінізмом або зимовим туризмом, для вашої безпеки важливо мати сумісні з кішками черевики.
Мандрівник, що має туристичні черевики на шнурівках мусить бути певен, що вони щільно прилягають до ноги, не тиснуть та є можливість ворушити пальцями ніг. Приміряйте таке взуття наприкінці дня (після набряку ніг) і разом із шкарпетками, які плануєте одягнути. Ваші ноги зазвичай трохи набрякають під час тривалої ходьби, і тоді вони будуть більшими. Це допоможе уникнути покупки занадто малих черевиків. Якщо ви носите ортопедичні устілки, то візьміть їх із собою. Вони впливають на посадку черевика. Носіть відповідні шкарпетки. Знайомі шкарпетки допомагають швидше оцінити посадку та відчуття нового взуття. Переконайтеся, що товщина шкарпеток така ж, у яких ви будете мандрувати. І у мандрівку вирушайте в синтетичних, а не в бавовняних шкарпетках, які повільно сохнуть та на яких, швидше за все, з’являться пухирі. Проведіть деякий час у взутті. Прогуляйтеся по магазину. Ходіть сходами вгору та вниз. Знайдіть похилу поверхню і пройдіться по ній.
У нашому інтернет-магазині ви можете обрати “трекінгове взуття чоловіче”, “трекінгове взуття жіноче”, “трекінгове взуття”, “зимове трекінгове взуття”, черевики та кросівки таких фірм: Salewa, Dynyfit, Keen, Hoka, Scarpa, Alpine PRO, Saucony, Zamberlan, Black Diamond та багато інших. У наявності є як бюджетні моделі, так і преміум-класу. Зручність вибору забезпечується завдяки простому інтерфейсу, а пошук спрощується можливістю використання практичних користувальницьких фільтрів.
Головною характеристикою будь-якого спорядження є надійність, а взуття для активного відпочинку поготів. Саме тому важливо вибирати тільки якісні моделі відомих виробників, не намагаючись заощадити на покупці. Адже від якості вашого спорядження залежить якість мандрів. Технологічні, функціональні, якісне взуття гірського туризму – це не тільки комфорт, але і безпека. Тому обираючи “трекінгове взуття чоловіче”, “трекінгове взуття жіноче”, “трекінгове взуття”, “зимове трекінгове взуття”, не цурайтеся дізнатися більше інформації та порівняти. Наші консультанти разом з вами, з задоволенням допоможуть обрати взуття для поставлених задач. Тож гайда шукати туристичне взуття у Львові, або у іншому фізичному магазині Gorgany.